Newsletter

PAP poszerza grono redaktorów

01.03.2024, 15:41aktualizacja: 01.03.2024, 15:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/A. Lange
Fot. PAP/A. Lange
Od marca Działem Społecznym PAP pokieruje Rafał Lesiecki. Obszar prawny Działu Politycznego wzmocni Norbert Nowotnik. Józef Krzyk zostaje redaktorem w portalu Dzieje.pl.

„Bardzo cieszymy się z powrotu do PAP dziennikarzy, z którymi mieliśmy już okazję współpracować oraz z przyjścia nowych redaktorów. Aktualnie jesteśmy w trakcie budowania optymalnego składu redakcji. Planujemy jeszcze wzmocnić dział gospodarczy i obszar zdrowotny” - mówi Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Rafał Lesiecki, specjalizujący się w tematyce wojskowej, ostatnio pracował dla portalu TVN24.pl. Poprzednio był redaktorem w Defence24.pl, a wcześniej przez 10 lat reporterem w Polskiej Agencji Prasowej w Dziale Społecznym. Pod koniec pracy w Agencji koordynował obsługę medialną szczytu NATO w Warszawie.

Norbert Nowotnik w Polskiej Agencji Prasowej pracował już wcześniej, gdzie zajmował się początkowo edukacją i szkolnictwem wyższym, a następnie historią i działalnością IPN oraz innych instytucji, które zajmują się upowszechnianiem wiedzy o XX w. i polityką historyczną. Relacjonował wiele wydarzeń społeczno-politycznych, w tym prace legislacyjne w Sejmie i Senacie, a także postępowania sądowe.

Józef Krzyk, historyk i publicysta, był od trzech dekad związany z Gazetą Wyborczą. W wydaniu regionalnym oraz ogólnokrajowym dziennika pisał głównie o historii, polityce regionalnej i współczesnych problemach Górnego Śląska. Jest autorem poczytnych książek, w tym współautorem książki „Korfanty. Silna bestia”. Polemista, autor scenariuszy, członek Stowarzyszenia Wrazidlok.

Z początkiem marca zmieniają się serwisy informacyjne PAP, z których codziennie korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy. Z perspektywy subskrybentów najważniejsze korzyści to dostęp do multimedialnej informacji z uwzględnieniem tekstu, infografik, foto i wideo. Drugą ważną zmianą jest wprowadzenie szczegółowych zapowiedzi materiałów na kolejny dzień, co pomoże wydawcom i redakcjom w lepszym planowaniu pracy.

Polska Agencja Prasowa

PAP S.A. to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne informacje z kraju i ze świata. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Więcej informacji: https://www.pap.pl/o-agencji

Źródło informacji: PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.03.2024, 15:41
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ