Newsletter

Pierwszy światowy pokaz online filmu dokumentalnego „8:15 Hiroshima | From Father to Daughter” za darmo 6-9 sierpnia na 77. rocznicę zniszczenia Hiroszimy i Nagasaki

08.07.2022, 08:32aktualizacja: 08.07.2022, 08:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Runaway Horses
PR Newswire/Runaway Horses
Pasjonująca relacja człowieka, który jako nastolatek przeżył atak atomowy na Hiroszimę, która przypomina światu o potwornościach wojny jądrowej, ale też o sile miłości i wybaczania, będzie dostępna do obejrzenia za darmo od 6 do 9 sierpnia 2022 r. (we wszystkich strefach czasowych).

SAN DIEGO, 7 lipca 2022 r. /PRNewswire/ -- Twórcy filmu „8:15 Hiroshima | From Father To Daughter” („8:15 Hiroszima | Od ojca do córki”), wyprodukowanego przez Runaway Horses, ogłosili dziś daty pierwszych pokazów online tego dokumentu na całym świecie: https://watch.showandtell.film/watch/815hiroshima.

Światowa premiera filmu „8:15 Hiroshima” zbiega się z miesiącem organizacji pierwszej konferencji przeglądowej ONZ dotyczącej traktatu o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej (NPT), która odbywa się w cieniu zwiększonego ryzyka potencjalnej wojny jądrowej.

Film „8:15 Hiroshima” wyprodukowała Akiko Mikamo, córka tzw. hibakushy (osoby która przeżyła atak bomby atomowej), aby podzielić się ze światem niezwykłą prawdziwą historią swojego ojca i wstawić się za pokojem oraz wizją świata bez broni jądrowej.

„Ojciec powiedział mi: >>nikt nigdy nie powinien już przeżywać agonii kolejnej wojny atomowej<< i poprosił, bym przekazała tę wiadomość młodszym pokoleniom na całym świecie” – powiedziała dr Akiko Mikamo, producent wykonawczy filmu „8:15 Hiroshima” i autorka „8:15 – A True Story of Survival and Forgiveness from Hiroshima” („8:15 – Prawdziwa historia o przetrwaniu i wybaczaniu z Hiroszimy”). https://815hiroshima.com

„Widmo użycia broni jądrowej z desperacji – czy też przypadku albo błędnej oceny sytuacji – jest dziś większe niż kiedykolwiek od wczesnych lat 80. XX wieku. Gdy prezydent Rosji Władimir Putin wprowadził swoje siły odstraszania nuklearnego w stan podwyższonej gotowości, Zachód otrzymał ostrzeżenie, że wszelka ingerencja w rosyjską inwazję w Ukrainie będzie miała dla niego >>konsekwencje, jakich nigdy nie doświadczył w swojej historii<<. Nagle to, co wydawało się nie do pomyślenia, znów może nam zagrażać”- Tom Nichols (The Atlantic).

O filmie „8:15 Hiroshima”

Ta hybryda dokumentu i fabuły opowiadana po angielsku z napisami w języku japońskim zawiera nigdy dotąd nie prezentowane nagrania filmowe i dźwiękowe Shinji Mikamo, sugestywne rekonstrukcje wydarzeń i zdjęcia archiwalne, dzięki czemu pozwala nam „zobaczyć przeszłość jakby działa się przed naszymi oczami”. (Modern Times Review)

2020, USA, 50 min,

Reżyser J.R. Heffelfinger

Producent wykonawczy Akiko Mikamo

Producent Nini Le Huynh

„>>8:15 Hiroshima<< wywiera ogromne wrażenie i przypomina nam, co znaczy być człowiekiem. Mam nadzieję, że zbliży nas też do przyszłości, w której konflikty rozwiązuje się bez użycia przemocy” - Peter Kuznick (współautor, „The Untold History of the United States, wraz z Oliverem Stonem”).

„Dzieło o wysokich walorach artystycznych, które jest modlitwą o pokój” – Asahi Family Newspaper.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1855014/ShowTell_GSE.jpg

Źródło: Runaway Horses

KONTAKT:

Dodatkowe informacje/zapytania o wywiad (tylko dla prasy):

e-mail: info@815documentary.com

Strona internetowa: https://www.815documentary.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.07.2022, 08:32
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii