Newsletter

Piotrków: Naukowa wystawa w Mediatece otwarta

05.02.2023, 06:28aktualizacja: 05.02.2023, 06:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Piotrków
Fot. UM Piotrków
W Mediatece 800-lecia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Miniphänomenta, czyli minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z bibliotecznego Klubu Małego Odkrywcy, wraz z rodzicami.

Miniphänomenta jest wystawą naukową do samodzielnego odkrywania, poświęconą zjawiskom fizycznym. Stworzona została przez prof. Lutza Fiessera. Jej budową i udostępnianiem w Polsce zajął się Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej, partner regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie Klubów Młodego Odkrywcy. Nawiązanie współpracy przez KMO „Kot w okularach” pozwoliło, aby wystawa znalazła się w MBP i została udostępniona wszystkim szkołom i osobom prywatnym z regionu łódzkiego.

- Do tej pory wystawa była wypożyczana jedynie pojedynczym placówkom szkolnym. Tym bardziej się cieszymy, że możemy ją pokazać piotrkowskim dzieciom i ich opiekunom. Wystawa wymaga samodzielnego odkrywania. Nie ma instrukcji. Każde zadanie wykonywane jest samodzielnie. Jej założeniem jest brak podpowiedzi ze strony animatorów - mówią pracownicy MBP.

Wystawa czynna będzie do 15 lutego. Do wspólnego odkrywania i eksperymentowania zapraszamy zarówno grupy szkolne (zapisy pod numerem 502 419 334), jak i indywidualnych odwiedzających. Wstęp bezpłatny.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.02.2023, 06:28
Źródło informacji Piotrków Trybunalski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.