Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Agnieszka Wojtaś, nowa dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury, z piotrkowską kulturą związana jest od 15 lat. Jest Piotrkowianką i doświadczoną menedżerką kultury. Przez ostatnie lata pracowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Mediatece 800-lecia, gdzie odpowiadała m.in. za promocję wydarzeń i współpracę z ogólnopolskimi instytucjami kultury. Ma wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów unijnych. Była jedyną kandydatką na stanowisko dyrektora piotrkowskiego MOK.
— Te dzisiejsze emocje będą mnie wiodły do przodu i tego się przede wszystkim trzymam. Liczę na współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami i młodzieżą. Chciałabym wybudować w Piotrkowie taką wspólnotowość kulturową i liczę na to, że odzew mieszkańców będzie dość znaczny — mówiła tuż po odebraniu powierzenia obowiązków Aga Wojtaś i na początek zapowiedziała analizę programu ośrodka kultury na ten rok, nie wyklucza też wprowadzenia nowych celów jeszcze w tym roku.
Powierzenie obowiązków nowej szefowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się 2 marca. Powitali ją nie tylko pracownicy, ale także prezydent Juliusz Wiernicki i Anetta Mądry, kierowniczka Referatu Kultury i Sportu UM. Agnieszka Wojtaś na stanowisku dyrektorki zastąpiła Kamilę Dubilas, która kierowała Miejskim Ośrodkiem Kultury od połowy sierpnia 2024 roku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 02.03.2026, 17:40 |
| Źródło informacji | UM Piotrków Trybunalski |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Zrównoważona turystyka w UE możliwa dzięki kolei
Na zaproszenie komisarza UE ds. transportu odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie strategii UE na rzecz zrównoważonej turystyki. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele sektora kolejowego, w tym Alan Beroud - prezes zarządu PKP S.A. i Grupy PKP oraz przewodniczący CER - jednej z kluczowych międzynarodowych organizacji działających na rzecz kolei.- 26.02.2026, 16:20
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PKP
-
Image
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy ogłasza program wydarzeń z okazji Roku Andrzeja Wajdy 2026
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza do wspólnego powrotu do filmów Andrzeja Wajdy - kina, które porusza, stawia ważne pytania i pomaga rozumieć historię oraz współczesność. Program łączy działania edukacyjne: warsztaty, ogólnopolską konferencję dla nauczycieli oraz wydarzenia międzynarodowe, projekcje filmowe w Polsce, USA i Japonii. W centrum wszystkich wydarzeń są filmy Andrzeja Wajdy - traktowane nie tylko jako dzieła sztuki, lecz także jako żywy punkt odniesienia do rozmowy o wspólnocie, odpowiedzialności, wolności, solidarności i cenie wyborów.- 20.02.2026, 11:50
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzej Wajdy
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ