Newsletter

Ludzie i kultura

Pleszew: Bibliotekarki na rowerach

16.07.2021, 18:48aktualizacja: 16.07.2021, 18:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. (archiwum BPMiG w Pleszewie). Jedną z bibliotecznych kurierek jest Anna Ciesiółka
Fot. (archiwum BPMiG w Pleszewie). Jedną z bibliotecznych kurierek jest Anna Ciesiółka
Bibliotekarka w charakterystycznej kamizelce, rower i książki w koszyku. To widok, do którego przyzwyczajać się będą pleszewianie. Miejscowa książnica uruchomiła własną usługę kurierską dla seniorów, osób niepełnosprawnych lub przebywających w domach z powodu choroby.

Książki można zamówić na przykład telefonicznie (nr 730 308 504) albo przez Messengera Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Innym sposobem jest skorzystanie z emaila dostępnego na stronie internetowej biblioteki. Nie trzeba mieć nawet karty bibliotecznej. Osoby, które dotąd nie korzystały z wypożyczeń, zostaną zapisane wraz z pierwszą wizytą kuriera z książkami.  

- Co ważne, z usługi  mogą korzystać nie tylko osoby powyżej 70. roku życia lub z trwałymi ograniczeniami ruchowymi. Dostępna jest ona również dla  czytelników, którym dotarcie do biblioteki uniemożliwia choćby złamana noga – wyjaśnia dyrektor biblioteki Zuzanna Musielak-Rybak.

Książki dowożone będą przez trzy osoby na terenie Pleszewa i w dogodnym dla czytelników terminie. Zadbano też o względy bezpieczeństwa. Pracownice biblioteki wyposażone są w identyfikatory, zaświadczenia o pracy w bibliotece oraz pomarańczowe kamizelki z bibliotecznym logotypem.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.07.2021, 18:48
Źródło informacji Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ