Newsletter

Po 7 latach „Gazeta Wyborcza” wróciła do współpracy z PAP

06.03.2024, 09:14aktualizacja: 06.03.2024, 09:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - grafika
PAP - grafika
Od 1 marca br. „Gazeta Wyborcza” znów korzysta z materiałów tworzonych przez Polską Agencję Prasową. Zawarta umowa przewiduje dostęp do Codziennego Serwisu Informacyjnego, Codziennego Serwisu Fotograficznego, Codziennego Serwisu Wideo i Bazy Zdjęć Archiwalnych, z których dziennikarze „Wyborczej” ponownie będą mogli korzystać tworząc najbardziej opiniotwórczy tytuł prasowy i jedną z najsilniejszych marek medialnych w kraju.

„Z radością wracamy do współpracy z PAP po 7 latach, gdy mamy pewność, że znów zajmuje się profesjonalnym agencyjnym dziennikarstwem. Niestety w czasach rządów PiS zbyt często dziennikarstwo przegrywało z propagandą – mówi Mikołaj Chrzan, członek zarządu Wyborcza sp. z o.o. – Priorytetem dla >>Wyborczej<< są materiały naszych dziennikarek i dziennikarzy, ale dostęp do agencji prasowej jest znacznym ułatwieniem dla osób piszących i redagujących, a także przyczynia się do poprawy aktualności, unikalności i jakości serwisu”.

Od prawie 35 lat „Wyborcza” to największy opiniotwórczy dziennik w Polsce. Jako pierwszy tytuł w kraju wprowadziła model subskrypcyjny, który rozwija z wielkim sukcesem – prawie 300 tys. społeczność subskrybująca cyfrowe wydanie zapewnia „Wyborczej” miejsce w europejskiej czołówce. Wyborcza.pl to codzienny wybór czytelników i czytelniczek, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad.

Dla PAP powrót do współpracy z „Gazetą Wyborczą” to ważny sygnał dotyczący postrzegania agencyjnego serwisu pod względem jego jakości i wiarygodności.

„Ambicją PAP jest dostarczanie wysokiej jakości treści i sprzedaż licencji wszystkim największym mediom w kraju. Tym bardziej cieszy nas powrót >>Wyborczej<< do korzystania z naszego serwisu. O tym, na ile jest on wiarygodny, wszechstronny i profesjonalny, decydują nie nasze deklaracje, ale opinie naszych odbiorców. To z myślą o nich tworzymy nasz serwis 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu” – mówi wiceszef PAP Paweł Kostrzewa.

Poprzedni kontrakt wydawcy "Wyborczej" z PAP rozwiązano w 2017 r.

Źródło informacji: PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.03.2024, 09:14
Źródło informacji Polska Agencja Prasowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii