Newsletter

Ludzie i kultura

Poezja na płótnie. Wystawa „Niepokoje” w galerii Klif

03.03.2021, 09:15aktualizacja: 03.03.2021, 09:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - galeria w Domu Mody Klif (2)
PAP - galeria w Domu Mody Klif (2)
Zbiór obrazów inspirowanych poezją m.in. Bolesława Leśmiana obejrzeć można od poniedziałku w warszawskiej galerii Klif na wystawie malarstwa autorstwa młodej artystki Marii Samczuk zatytułowanej „Niepokoje”.

W galerii znajdującej się w Domu Mody Klif wystawiono 13 obrazów olejnych malowanych na płótnie, w tym prace wchodzące w skład dwóch cykli inspirowanych wierszem Anny Achmatowej „Zamęt” i poezją Bolesława Leśmiana. Wernisaż wystawy z zachowaniem ograniczeń epidemicznych odbędzie się 8 marca. Wystawę można oglądać do końca miesiąca.

Jak mówi autorka, w swoich pracach pragnie odejść od czystego realizmu w stronę abstrakcji.

„Inspiruję się przede wszystkim poezją, która zawsze była mi bardzo bliska. Uważam, że jest ona połączona z malarstwem. Jest dla mnie malowaniem słowem. Wiersze wprowadzają odbiorcę w świat emocji. Właśnie te emocje i przeżycia próbuję przelać na płótna. Moje prace nie są próbą interpretacji lub ilustracji wiersza, ale przedstawieniem subiektywnych odczuć” – powiedziała Samczuk.

28-letnia artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na co dzień pracuje jako graficzka w Polskiej Agencji Prasowej. W ostatnich miesiącach prace Samczuk prezentowano podczas XXI Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu i na wystawie „Art. Spa – sztuka jako antidotum” w Stacji Muranów. Autorka wystawiała też swoje obrazy w galeriach w Warszawie, Łodzi, Częstochowie i Wrocławiu. Jest laureatką Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne.

Źródło informacji: PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.03.2021, 09:15
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ