Newsletter

Polacy na potęgę rezerwują wyjazdy

07.02.2023, 09:55aktualizacja: 07.02.2023, 11:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

eSky (1)
eSky (1)
Polacy masowo rozpoczęli planowanie tegorocznych podróży. Zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań na platformie do organizacji podróży eSky.pl wzrosło dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku. Najczęściej Polacy w serwisie eSky.pl decydują się na podróże w obrębie Europy, rezerwując zarówno krótkie city-break’i oraz dłuższe urlopy w okresie wakacyjnym.

W Nowy Rok Polacy weszli z przytupem i już w styczniu rozpoczęli intensywne planowanie tegorocznych podróży. Analiza danych platformy do organizacji podróży eSky.pl wykazuje, że zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań wzrosło dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku. Przełożyło się to na decyzje zakupowe – liczba rezerwacji w styczniu wzrosła o rekordowe 81 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Co więcej, wzrost ten jest większy, niż w styczniu 2020 roku, kiedy to branża turystyczna notowała rekordowe zainteresowanie podróżami.

Eksperci eSky.pl wskazują, że przyczyn tak potężnego wzrostu w liczbie rezerwacji należy szukać w dwóch obszarach. Po pierwsze Polacy nadal nadrabiają swoje podróżnicze zaległości z ubiegłych lat, a po drugie, obecnie ceny biletów lotniczych są bardzo atrakcyjne, co pozwala na zaplanowanie tegorocznych wyjazdów w niższych cenach i zadbanie o domowy budżet.

„Notujemy rekordowe wyniki za styczeń, bo właśnie teraz jest najlepszy moment na planowanie podróży. Zeszły rok pokazał, że ofert last minute jest coraz mniej, dlatego w tym roku rekomendujemy podróżnikom powrót do planowania wyjazdów z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak wynika z naszych danych historycznych, zaplanowanie podróży z 2- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem często pozwala zaoszczędzić niekiedy nawet do 50% wartości biletów, a luty jest idealnym momentem, by pochylić się nad planami wyjazdowymi na okres wiosenno-letni” – tłumaczy Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Tabela

Polacy w styczniu najczęściej rezerwowali wyjazdy w obrębie Europy, a największą popularnością cieszyły się Włochy. Do kraju, gdzie można poczuć „dolce vita”, polscy podróżnicy najczęściej wybierają wyjazdy w okresie długich weekendów, ale także w przeddzień wakacji – w czerwcu. Do najpopularniejszych miejsc zalicza się: Rzym, Mediolan, Wenecja, Bari oraz Neapol. Tuż za Włochami uplasowała się Hiszpania. Top 5 miejsc w Hiszpanii, które rezerwowano w serwisie eSky.pl to między innymi Barcelona, Malaga, Alicante.

Podium najczęściej rezerwowanych kierunków w styczniu zamyka Portugalia. Polacy dopiero zaczynają odkrywać ten kraj, który ma wiele do zaoferowania. Największą popularnością w okresie wiosennym cieszy się Porto i Lizbona, a w okresie wakacyjnym wybrzeże Algarve.

Podróżowanie może być tanie

Eksperci eSky.pl podpowiadają kilka prostych zasad, które pozwolą sporo zaoszczędzić na wyjeździe.

  • Rezerwuj z 2- 3-miesięcznym wyprzedzeniem, by zaoszczędzić do 50% wartości biletu.
  • Postaw na elastyczność - ceny w te same kierunki mogą różnić się nawet kilkukrotnie w zależności od wybranych dat, dlatego korzystaj z opcji „Loty w pobliskich datach”.
  • Sprawdź loty z pobliskich lotnisk - niekiedy wylot z pobliskiego lotniska, np. z Katowic, zamiast Krakowa może okazać się zdecydowanie bardziej atrakcyjny cenowo.
  • Chcąc podróżować tanio, unikaj najpopularniejszych terminów podróży - ceny w majówkę lub na Wielkanoc są zawsze wyższe niż kilka dni przed tymi świętami.
  • Rezerwuj bilety na początku tygodnia – analizy cenowe pokazują, że rezerwowanie biletów lotniczych we wtorki i środy w okolicach północy zwiększa szansę na tańsze bilety.

Źródło informacji: eSky

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.02.2023, 09:55
Źródło informacji eSky
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.