Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Chińska publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertów artystów, którzy w ubiegłych latach regularnie koncertowali w Chinach. A będą to koncerty w wykonaniu Rafał Sarnecki Quintet (31.08-10.09), Confusion Project (16.09-24.09) oraz Tomasz Chyła Quintet (20.10-31.10). Muzycy zagrają w Chengdu, Chongqing, Hangzhou, Pekinie, Szanghaju, Shenzhen, Wuhan, Zhuhai, Xiamen, Xi’an. Wystąpią zarówno w dużych salach koncertowych jak i prestiżowej sieci klubów jazzowych Blue Note, JZ Club oraz Lavo.
Polscy muzycy wracają na trasę koncertową do Chin po trzy letniej przerwie spowodowanej pandemią. Występy polskich jazzmanów w ramach projektu JAZZ PO POLSKU w Państwie Środka stały się już tradycją. Od 2014 r. odbyło się ponad 300 koncertów, z udziałem stu muzyków, w tym dopiero co zakończona w czerwcu bieżącego roku trasa w wykonaniu Mateusz Gawęda Trio.
„W ramach naszego projektu w Chinach ciągu 10 lat wystąpiła plejada polskich, młodych jazzmanów. Artyści koncertowali w 30 różnych miastach, a w największych takich jak Pekin, Kanton, Szanghaj wielokrotnie - budując i umacniając markę polskiej muzyki improwizowanej, jako sztuki niespotykanej dotąd dla lokalnych odbiorców” - mówi Jakub Krzeszowski, twórca JAZZ PO POLSKU.
Koncerty organizowane są przez Fundację JAZZ PO POLSKU w ramach najnowszego projektu „Dookoła Świata”. Przyjął on formę międzynarodowej trasy koncertowej i jest inspirowany dokonaniami polskiego podróżnika, Pawła Edmunda Strzeleckiego, który jako pierwszy Polak okrążył świat (1834-1843). Polscy muzycy zagrają 100 koncertów na 4 kontynentach. Weźmie w nim udział czołówka polskiej sceny jazzowej i improwizowanej. Projekt potrwa trzy lata i rozpoczął się już w maju tego roku w Chinach - trasami koncertowymi zespołów Michała Ciesielskiego, Piotra Krępecia i Mateusza Gawędy.
Projekt JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” realizowany jest przez Fundację JAZZ PO POLSKU we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi na całym świecie, jak również z szeregiem partnerów lokalnych. Organizowane wydarzenia są współfinansowane ze środków Fundacji PZU. Partnerami strategicznymi są: Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Województwo Podlaskie oraz Instytut Dyplomacji Gospodarczej. Patronat honorowy objęła Krajowa Izba Gospodarcza. Patroni medialni: Jazz Forum, Warsaw Insider.
Rafał Sarnecki Quartet
Rafał Sarnecki - gitara, Michał Ciesielski - piano, Nathaniel Gao (USA) - saksofon, Wang Chenhuai/Dany Zanker - kontrabas, Victor Bastidas - perkusja.
- 31.08, Chiny, Pekin, Blue Note, Pekin
- 01.09, Chiny, Chengdu, Oak Nose
- 02.09, Chiny, Chengdu, Oak Nose
- 03.09, Chiny, Xi’an, Meeting Jazz
- 07.09, Szanghaj, Blue Note Jazz Club
- 10.09, Hangzhou, JZ Club
Rafał Sarnecki Quintet Live in China 2016: https://youtu.be/R3n23P8wEOE
Confusion Project
Michał Ciesielski - piano, Piotr Gierszewski - bas, Adam Golicki - perkusja.
- 16.09, Chiny, Zhuhai, Golden Jazz Academy
- 17.09, Chiny, Zhuhai, Golden Jazz Academy
- 19.09, Chiny, Shenzhen, Lavo
- 20.09, Chiny, Shenzhen, Lavo
- 21.09, Chiny, Pekin, Blue Note Jazz Club
- 22.09, Chiny, Szanghaj, Blue Note Jazz Club
- 23.09, Chiny, Pekin, ICMA
- 24.09, Chiny, Hangzhou, JZ Club
Confusion Project Live in China 2019: https://youtu.be/NIDgGhBFkvE
Tomasz Chyła Quintet
Tomasz Chyła - skrzypce, Emil Miszk - trąbka, Krzysztof Hadrych - gitara, Konrad Żołnierek - kontrabas, Sławek Koryzno - perkusja.
- 17.10, Chiny, Xiamen, Real Live House
- 18.10, Chiny, Wuhan, Linkonggang Poly Grand Theater
- 19.10, Chiny, Chongqing, NUTS Live House
- 20.10, Chiny, Chengdu, Oak Nose Club
- 21.10, Chiny, Chengdu, Oak Nose Club
- 22.10, Chiny, Xi’an, Meeting Jazz Club
- 25.10 Chiny, Hangzhou, Jinsha Lake Grand Theatre
- 26.10, Chiny, Shanghai, Blue Note Jazz Club
- 28.10, Chiny, Shenzhen, Lavo
- 29.10, Chiny, Shenzhen, Lavo
Tomasz Chyła Quintet Live in China 2018: https://youtu.be/xfEOiUru4rI
JAZZ PO POLSKU „Polski Jazz w Chinach”: https://rb.gy/p2lqhs
PLAYLISTA JAZZ PO POLSKU „Live in Asia 2014-2019”: https://bit.ly/3wRF16v
Źródło informacji: Fundacja JAZZ PO POLSKU
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 07.08.2023, 12:11 |
| Źródło informacji | Fundacja JAZZ PO POLSKU |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Dialog pełen szacunku i otwartości między wiarą a nauką w ramach Colloquium Charitativum Novum w Toruniu PAP
Profesor Marta Cartabia, włoska konstytucjonalistka o międzynarodowej renomie, została laureatką Nagrody Mikołaja Kopernika Fides et Ratio. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.- 09.06.2026, 10:01
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Prof. Marta Cartabia laureatką prestiżowej nagrody Fides et Ratio 2026 PAP
Fides et Ratio to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego honorujące osoby, które w swojej działalności naukowej i twórczej podejmują temat dialogu wiary i rozumu - jednego z kluczowych wyzwań współczesnej cywilizacji. Tegoroczną laureatką nagrody została prof. Marta Cartabia - wybitna włoska prawniczka i wykładowczyni akademicka, była prezes włoskiego Trybunału Konstytucyjnego, była minister sprawiedliwości Republiki Włoskiej, a obecnie przewodnicząca Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo.- 09.06.2026, 09:28
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Pierwszy polski reportaż w Hollywood
Dokument „Jak nakarmić dyktatora”, oparty na książce Witolda Szabłowskiego, będzie miał premierę już jutro w Nowym Jorku, na założonym przez Roberta De Niro festiwalu Tribeca. Szabłowski jest także scenarzystą i koproducentem filmu.- 09.06.2026, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Wydawnictwo Notatnik Reportera
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ