Newsletter

Polscy muzycy na Internal Compass Summer Jazz Festival 2023 w Mitzpe Ramon

29.08.2023, 10:50aktualizacja: 29.08.2023, 10:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ósmy doroczny Internal Compass Summer Jazz Festival to czterodniowe święto (23-29 września) w mieście Mitzpe Ramon na Negewie (Izrael) składające się z najnowocześniejszej i kreatywnej muzyki jazzowej. W tym roku będzie on poświęcony współpracy izraelskich i polskich artystów. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła świata”.

Zostanie on zarejestrowany przez polską ekipę filmową z Fundacji JAZZ PO POLSKU, która stworzy film dokumentalny zawierający wywiady, historię, koncerty oraz materiały zza kulis całego wydarzenia. „Wszyscy są zaproszeni do Mitzpe Ramon w ostatni weekend lata, aby doświadczyć rozwijającej się kultury miasta” - mówi kierownik Programu Twórczej Muzyki „Matanel” w Mitzpe Ramon i dyrektor artystyczny festiwalu, Ehud Ettun.

„Chcielibyśmy nakręcić film dokumentalny, w którym muzyka odegra ważną rolę. Ale przede wszystkim będzie o przyjaźni i tej wieloletniej relacji między polskimi i izraelskimi muzykami, która trwa tutaj w Mitzpe Ramon od prawie 10 lat. To doskonały przykład współpracy i definicja tego, czym jest muzyka jazzowa - mówi Jakub Krzeszowski, założyciel JAZZ PO POLSKU. - Cały film zostanie wyreżyserowany przez Macieja Głowińskiego, niezależnego dokumentalistę i członka Fundacji”.

Koncertem otwierającym festiwal będzie premiera albumu izraelskiego saksofonisty i kompozytora Davida Alfandary’ego „Spring”. Koncert odbędzie się w Centrum Kultury Mitzpe Ramon, gdzie muzycy są otoczeni przez publiczność - z miejscami siedzącymi 360 stopni. Inni artyści to Lihi Haruvi, Daniel Schwarzwald, Anat Cohen, Adam Zagórski i Ehud Ettun.

Drugiego dnia festiwalu odbędzie się jedyny w swoim rodzaju pokaz o zachodzie słońca „The Vibrations Above the Crater” w panoramicznej sali z widokiem na krater Ramon w Makhtesh Ramon Visitors Center, prowadzony przez polskiego gitarzystę Rafała Sarneckiego - we współpracy z „Israel Nature and Parks Authority”.

Festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym w izraelskim krajobrazie, odpowiednim dla każdego wieku i każdej osoby, która ma muzykę w sercu, i ucieleśnia różnorodność kulturową, która rozwija się w całym kraju. Dla tych, którzy przybędą na festiwal, gwarantowane jest ekscytujące i przełamujące rutynę doświadczenie muzyczne.

O Fundacji

Projekt JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” przybrał formę międzynarodowej trasy koncertowej. W jej ramach czołowi polscy muzycy jazzowi młodego pokolenia zagrają ponad 100 koncertów na 4 kontynentach, m.in. w Izraelu. Projekt wystartował w maju i potrwa trzy lata. Inspirowany jest dokonaniami polskiego podróżnika - Pawła Edmunda Strzeleckiego, który jako pierwszy Polak opłynął świat. Partnerami Fundacji są: Fundacja PZU, Fundacja Agencja Rozwoju Przemysłu. Partnerem strategicznym projektu jest Województwo Podlaskie. Patroni: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej, Jazz Forum, Warsaw Insider.

Źródło informacji: Fundacja JAZZ PO POLSKU

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.08.2023, 10:50
Źródło informacji Fundacja JAZZ PO POLSKU
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ