Newsletter

Polska DJ-ka robi furorę na Bliskim Wschodzie. Powstał o niej film dokumentalny

28.04.2023, 13:57aktualizacja: 26.03.2024, 08:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Betclic Studios (1)
Betclic Studios (1)
Dopiero kilka lat temu zaczęła stawiać pierwsze kroki na muzycznej scenie. Dziś jest jedną z najbardziej utalentowanych DJ-ek na Bliskim Wschodzie. SONYA łączy wyjątkowy styl muzyczny z konsekwentnie budowanym wizerunkiem, dzięki czemu ma na koncie współprace z wielkimi, światowymi markami. O Polce, która nadaje rytm nocnemu życiu w Dubaju powstał film dokumentalny. Film dostępny jest na platformie Betclic Studios oraz kanale YouTube Betclic.

DJ SONYA urodziła się i wychowała w Sopocie. Sześć lat temu wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć naukę w szkole DJ-skiej. Skończyła ją z bardzo dobrym wynikiem, dzięki czemu za oceanem grywała m.in. jako rezydentka w słynnym na całym świecie, superluksusowym hotelu i kasynie Ceasar’s Palace. Kilka lat temu przeniosła się do Dubaju, gdzie żyje i tworzy do dziś. To tu jej kariera nabrała rozpędu. Gra podczas najważniejszych wydarzeń w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i „rozpycha się łokciami” w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Oprócz talentu muzycznego, w historii SONYI równie istotny jest sposób, w jaki kreuje swój wizerunek. To konsekwentna praca od wielu lat. SONYA uważnie dobiera marki, z którymi współpracuje. Jest ambasadorką m.in. NIKE i Jordan czy oficjalną DJ-ką Christian Louboutin w Dubaju. Współpracowała także z markami, takimi jak PRADA, Yves Saint Laurent, Hermès, Fendi i nie tylko. Pojawiała się na łamach prestiżowych magazynów, m.in. Vogue, GQ, Marie Claire czy Harper’s Bazaar.

Dokument „SONYA” w reżyserii Dawida Napierały (dom produkcyjny G58) opowiada o niebywałej drodze, jaką Polka przeszła w zaledwie 6 lat. Od spokojnego życia w rodzinnym, nadmorskim miasteczku do supportowania Bruno Marsa podczas koncertu w Dubaju czy występów w VIRGIN RADIO - największej sieci radiowej na Bliskim Wschodzie.

„Wierzę, że historia SONYI będzie stanowić inspirację dla wielu młodych Polek. SONYA pokazuje, że nie trzeba mieć znajomości i wielkich pieniędzy, by osiągnąć w życiu duży sukces i sięgnąć po marzenia. Potrzebna jest ciężka praca, konsekwencja i niebywały upór w dążeniu do celu, bez drogi na skróty. To naprawdę ciekawa i barwna postać, która już teraz ma bogaty dorobek artystyczny, a jeszcze wiele przed nią” - powiedział Dawid Napierała, studio G58, reżyser filmu.

Film „SONYA” dostępny jest za darmo na platformie Betclic Studios oraz na kanale YouTube marki Betclic.

Betclic Studios to platforma i dom produkcyjny tworzący filmy dokumentalne o inspirujących historiach. Pierwszą, polską produkcją Betclic Studios jest dokument „Looney” o Marku Rybowskim - legendarnym artyście graffiti, o którym mówi się, że „pomalował Gdańsk”. Film odtworzono już ponad 600 tys. razy.

DJ SONYA - skrócona biografia

SONYA rozpoczęła karierę DJ-ską sześć lat temu. Od kilku lat mieszka i tworzy w Dubaju. W krótkim czasie zbudowała opinię jednego z największych talentów na scenie DJ-skiej na Bliskim Wschodzie i dołączyła do największej sieci radiowej w tej części świata - VIRGIN RADIO.

Występowała m.in. na najważniejszym wydarzeniu w 2022 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - EXPO Dubai, otwierając koncert Bruno Marsa w DU Arena w Abu Dhabi, czy podczas uroczystego uruchomienia największego diabelskiego młyna na świecie - AIN DUBAI.

Jest oficjalną DJ-ką marki Christian Louboutin w Dubaju, a w przeszłości była rezydentką m.in. w Caesar’s Palace w Las Vegas - jednym z najsłynniejszych, luksusowych hoteli i kasyn na całym świecie.

Ponadczasowe sety DJ-skie SONYI wprawiają słuchaczy w wyjątkowe wibracje. Jej muzyka uznawana jest za idealnie wkomponowującą się w świat mody i luksusu, dzięki czemu współpracowała z markami, takimi jak PRADA, Yves Saint Laurent, Louboutin, Hermès, Fendi i nie tylko.

SONYA łączy ekscytującą muzykę z wyjątkowym stylem. Dzięki zbudowanemu wizerunkowi pojawiała się na łamach magazynów, takich jak Vogue, GQ, Marie Claire, Harper’s Bazaar, Gulf News czy Emirates Woman. Występowała również w wielu reklamach, filmach, programach telewizyjnych i pracach scenicznych dla marek, takich jak Warner Bros., MTV czy Tommy Hilfiger.

Jest pierwszą kobietą z Europy Środkowowschodniej, która podpisała kontrakty reklamowe zarówno z marką NIKE, jak i Jordan. Szczególnie bliska jest jej ta druga marka, z którą współpracowała w 2019 roku jako DJ i content creator podczas festiwalu lifestyle’owego Sole DXB w Dubaju. W 2021 roku stworzyła mixtape dla interaktywnego pokazu Jordana w Dubaju z udziałem 600 dronów tworzących logo JUMPMAN.

O Betclic

Betclic to legalny bukmacher i czołowa europejska marka o zasięgu globalnym. Od lat jest liderem rynków we Francji i Portugalii, a od lipca 2019 roku jest dostępny także dla klientów w Polsce. Od początku mocno angażuje się we wspieranie sportu. Sponsoruje drużynę Piasta Gliwice (Mistrzów Polski 2019), a od sierpnia 2020 roku jest sponsorem federacji sztuk walk Fame MMA. Betclic w przeszłości wspierał także Lechię Gdańsk i reprezentację Polski w siatkówce. Betclic jest również sponsorem wydarzeń kulturalnych FEST Festival oraz SnowFest Festival.

FILM „SONYA” - napisy końcowe:

 • Reżyseria: Dawid Napierała
 • Zdjęcia: Patryk Antoniewicz
 • Producent: Leszek Golonka
 • Kierownik produkcji: Michał Giorew
 • Wystąpili: Sonia Truszkowska, Elżbieta Truszkowska, Zulu KUKI oraz Tomasz Dębski, Mateusz Bereit, DJ Hapa
 • Producenci Betclic: Ricardo Domingues, Francisco Faria, Michał Fijałkowski, Ricardo Malaquias, Bartłomiej Ploskonka, Adrian Sztuk
 • Współpraca produkcyjna: Artur Umławski
 • Kierownik planu: Iwona Urbanowicz
 • Mistrz oświetlenia: Apollon Goroshko
 • Oświetlacz: Michał Potratz
 • Asystent kamery: Arkadiusz Kusalewicz
 • Operator drona: Radosław Schenk
 • Charakteryzacja i kostiumy: Sara Kroplewska
 • Fotosy: Sara Napierała
 • Opracowanie graficzne: Marcin „Henry” Gajewski
 • Montaż: Dawid Napierała, Michał Giorew
 • Korekcja barwna: Patryk Antoniewicz
 • Udźwiękowienie: Bogdan Zinkevych
 • Dobór muzyki: Dawid Napierała
 • Wykorzystano fragmenty utworów: St. Society (feat. Txsh) „End of Time”, Sero „Roses”, Magiksolo „Taito”, Thonio (feat. Johnny Dangerus) „Home”, WEARETHEGOOD „Hood Babies”, BAER „The Most”
 • Specjalne podziękowania: restauracja Mondo di Vinegre, Karol Białk
 • Studio Custom 34: Piotr Łukaszewski, Mikołaj Łukaszewski, Sławomir Mroczek
 • FitYard: Paweł Świerk, Michał Andryszczyk, Paweł Pędrakowski
 • SK Store: Mateusz Zacharczuk, Mateusz Grottel, Marcin „Henry” Gajewski, Michał Kapitański, Marta Kłos, Aleksandra Napierała, Łukasz Szydłowski, Anna Wasińska-Golonka, Karolina Zieniawa
 • Produkcja G58 dla: Betclic Studios

Źródło informacji: Betclic Studios

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.04.2023, 13:57
Źródło informacji Betclic Studios
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii