Newsletter

Powiat Pilski: Tradycyjna wigilia wiejska z jasełkami w Ługach Ujskich

26.12.2022, 23:43aktualizacja: 26.12.2022, 23:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Wigilia w sali wiejskiej w Ługach Ujskich – to było przepiękne wydarzenie zorganizowane przez miejscowe Koło Godyń Wiejskich z udziałem dzieci z tej miejscowości, które przedstawiły jasełkowe widowisko.

Tradycja przedstawień jasełkowych w okresie świat i nowego roku jest mocno zakorzeniona w polskiej tradycji. Doskonale zdają sobie z tego sprawę członkinie KGW w Ługach Ujskich, które zresztą działają niezwykle aktywnie na rzecz integracji mieszkańców, organizując dla nich wiele wydarzeń.

Spotkanie świąteczne i jasełka były znakomicie przygotowane. Na spotkanie zostali także zaproszeni  Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile, radny z okręgu Ujście i Szydłowo. Złożyli wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne i podziękowali za miłe przyjęcie.

- Gratuluję paniom z koła gospodyń wiejskich wspaniałych pomysłów i umiejętności w organizacji tak pięknych spotkań. Dzięki Wam mieszkańcy wsi mają poczucie wspólnoty i przynależności do lokalnej społeczności, co jest bardzo ważne w codziennym życiu – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.12.2022, 23:43
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii