Newsletter

Ludzie i kultura

Powiat Poznański: Gala Wolontariatu

18.09.2022, 22:29aktualizacja: 18.09.2022, 22:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Anna Skalska
Fot. Anna Skalska
– Świat potrzebuje takich ludzi jak wy – podkreślał, podczas uroczystości 12. Gali Wolontariatu starosta poznański, Jan Grabkowski. Tym razem uhonorowanych zostało 27 osób z powiatu poznańskiego, które każdego dnia niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

– Jaką wartością są wolontariusze? Gdybym powiedział, że dodaną, to byłby to truizm. To wartość sama w sobie. Jesteśmy silni jako powiat, bo mamy tak wspaniałych ludzi wokół nas. Dzisiaj nagradzamy najlepszych z najlepszych, ale osób niosących pomoc innym, poświęcających swój czas i swoje serce potrzebującym jest u nas znacznie więcej – zapewnił starosta.

W gronie 27 nagrodzonych osób znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk artyści, seniorzy, przyszli studenci czy licealiści. Jak zgodnie podkreślali dzielenie się z innymi swoimi umiejętnościami, doświadczeniem i wiedzą daje im mnóstwo satysfakcji i zadowolenia.  Jedną z najmłodszych laureatek była Wiktoria Sikora ze Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym im. Św. Antoniego w Mosinie. – Cieszę się, że doceniono to, co robię. Czy wolontariat jest popularny wśród młodzieży? Odnoszę wrażenie, że tak, zwłaszcza w szkołach. Moi rówieśnicy zapraszają się nawzajem do różnych organizacji, by w ten sposób pomagać innym – powiedziała wolontariuszka, która tak jak i inni nagrodzeni, otrzymała statuetkę wykonaną przez Katarzynę Malinowską z Kicina.

Jak przyznaje Małgorzata Halber, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Poznaniu, Gala Wolontariatu to symbol naszej wdzięczności.

–  I bardzo się cieszę, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ponownie możemy się spotkać – dodała M.Halber.
Dla wszystkich gości wystąpili aktorzy z Teatru Muzycznego w Poznaniu, Joanna Rybka-Sołtysiak, Agnieszka Wawrzyniak i Włodzimierz Kalemba, którym akompaniował Radosław Mateja.

Pełna lista osób wyróżnionych w tym roku na www.powiat.poznan.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.09.2022, 22:29
Źródło informacji Powiat Poznański
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.