Newsletter

Premiera chińskiego dramatu tańca ludowego „Mulan” w USA

02.10.2023, 10:49aktualizacja: 02.10.2023, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ningbo International Communications Center
Ningbo International Communications Center
Wieczorem 23 września czasu lokalnego (EST), przy akompaniamencie lirycznej melodii chińska bohaterka Mulan wystąpiła w Teatrze Wang w Boston Boch Center w Stanach Zjednoczonych. Przestawiła nie tylko klasyczną legendę, lecz także pokazała nowe zjawisko wymiany kulturalnej. Średnio co 10 minut cała publiczność wybuchała brawami. Była to premiera chińskiego dramatu tanecznego „Mulan” w Stanach Zjednoczonych, która zachwyciła wielu zagranicznych widzów. Ponad 50 aktorów przekazało publiczności niepowtarzalny orientalny czar swoimi wspaniałymi umiejętnościami tanecznymi. Kiedy podniesiono kurtynę, oklaski i wiwaty trwały przez pełne 15 minut, co wystarczyło, aby wyrazić entuzjazm i miłość ponad 1600 widzów do chińskiej sztuki.

Huang Ping, konsul generalny Chin w Nowym Jorku, Shang Jiyuan, radca kulturalny Konsulatu Generalnego Chin w Nowym Jorku, Michael Thomas, przewodniczący New England Higher Education Commission, i Tweed Roosevelt, przewodniczący Roosevelt Institute of Long Island University, oraz inni goście, którzy przybyli obejrzeć przedstawienie, wysoko je ocenili.

Huang Ping powiedział:

„To nie jest tylko przedstawienie, ale most, który łączy serca ludzi z Chin i Stanów Zjednoczonych oraz promuje dwustronną wymianę”.

Z kolei Tweed Roosevelt z rodziny Rooseveltów wykrzyknął:

„To naprawdę wspaniały występ!”.

Mulan jest znaną na całym świecie kulturową własnością intelektualną Chin. Amerykańska publiczność zna postać Mulan - już w 1998 roku Disney nakręcił film animowany pt. „Mulan”, a w 2020 roku na całym świecie ukazał się film akcji Disneya o tym samym tytule.

Dramat taneczny „Mulan” zgromadził najwyższej klasy chiński zespół kreatywny i jest koprodukowany przez Ningbo Performance & Arts Group, Central Opera House i Wuhan Huangpi District Government. Został nagrodzony Lotus Award, najwyższym wyróżnieniem w chińskiej sztuce tańca. Dramat ten miał swoją premierę w National Centre for the Performing Arts w 2017 roku i od tego czasu został wystawiony prawie 100 razy w całych Chinach, z 6 kolejnymi występami w Bostonie i Waszyngtonie.

„Chociaż musieliśmy przezwyciężyć zmęczenie spowodowane zmianą strefy czasowej i innymi czynnikami, artyści byli bardzo podekscytowani. Nie spodziewaliśmy się, że amerykańska publiczność będzie tak entuzjastycznie nastawiona” - powiedziała Hao Ruoqi, która grała rolę Mulan.

Rick z Bostonu przyszedł na pokaz z żoną. Powiedział:

„Poziom tancerzy był bardzo wysoki! Kostiumy aktorów i scenografia również mają bardzo charakterystyczne, chińskie cechy”.

Steve, inny członek widowni, powiedział:

„Część występu, gdy Mulan wyrusza na wojnę, był wspaniały i zasługuje na pełną rekomendację. Dramat taneczny wyraża tęsknotę za pokojem, który jest wspólnym dążeniem ludzkości”.

Warto wspomnieć, że 15-metrowej średnicy 7-tonowy „okrągły gramofon” na scenie przełamuje ograniczenia czasu i przestrzeni, tworząc więcej scen na jednej scenie.

„Byłem w Chinach. Ich historia i kultura jest intensywna. W moim odczuciu Mulan jest bardzo tradycyjna. Nie spodziewałem się, że scena tego dramatu tanecznego będzie tak nowoczesna!” - powiedział dziennikarzom Michael Thomas.

Lin Hong, prezes Ningbo Performance & Arts Group, powiedział:

„Ningbo znajduje się obok Szanghaju i jest ważnym miastem portowym w Chinach, w którym w ostatnich latach stale powstają wspaniałe dzieła. Mamy nadzieję, że ten występ odegra pozytywną rolę w wymianie i wzajemnym docenianiu cywilizacji między Chinami a Stanami Zjednoczonymi”.

KONTAKT:

Li Xiaohang

tel. 0086-13857875695

e-mail: 406555375@qq.com 

Źródło informacji: Ningbo International Communications Center

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.10.2023, 10:49
Źródło informacji Ningbo International Communications Center
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ