Newsletter

Prezes PAP na konferencji "Media Przyszłości": to agencje prasowe decydują o tym, co jest w mediach

21.06.2023, 12:39aktualizacja: 21.06.2023, 12:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/M. Kmieciński
PAP/M. Kmieciński
To agencje prasowe decydują o tym, co jest w mediach. To my jesteśmy źródłem informacji, a także jesteśmy najbardziej odpowiedzialni za jakość informacji - powiedział prezes PAP Wojciech Surmacz podczas otwarcia konferencji "Media Przyszłości".

Podkreślił, że "mamy wyjątkowe kompetencje, aby mówić i dyskutować o przyszłości mediów". "Jeszcze tak jest, że tak naprawdę to agencje prasowe decydują o tym, co jest w mediach, to my jesteśmy źródłem informacji. Nasze informacje zasilają cały ekosystem mediów. Jesteśmy chyba najbardziej odpowiedzialni za jakość informacji oraz za to, jak te informacje wyglądają i jak wyglądać powinny" - wskazał.

Wojciech Surmacz zaznaczył, że "jest z tym coraz większy problem, co najmniej od kilku lat - od roku 2014, bo wtedy wybuchła brutalna, bezwzględna i bezlitosna wojna przeciwko Ukrainie, którą wypowiedziała Rosja". "Od tamtej pory - szczególnie w Polsce i na Ukrainie - mamy do czynienia z bardzo dużym wyzwaniem, jakim jest walka z potężną falą nieprawdziwych informacji na temat tego, co się dzieje na Ukrainie i w Polsce. Musimy z tym walczyć i tłumaczyć całemu światu, jacy jesteśmy naprawdę" - podkreślił Wojciech Surmacz.

Zwrócił uwagę na to, że "musimy też tłumaczyć niestety cały czas, dlaczego Ukraina walczy". "A Ukraina walczy dlatego, że nigdy nie należała do Rosji, jest niezależnym i suwerennym państwem. I takim powinna być" - zaznaczył. "Nawet teraz, kiedy do was mówię, na Ukrainie ginie człowiek. Ginie za nas - za to, że możemy dzisiaj rozmawiać, a później możecie o tym, co było na tej konferencji napisać lub nie napisać, ponieważ mamy wolność słowa. Musimy o tym pamiętać i mówić całemu światu" - podkreślił prezes PAP.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.06.2023, 12:39
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ