Newsletter

Ludzie i kultura

Pruszcz Gdański: Metamorfoza biblioteki w Szkole Podstawowej nr 4

16.03.2022, 10:35aktualizacja: 16.03.2022, 10:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Pruszcz Gdański
Fot. UM Pruszcz Gdański
Sytuacja wywołana konfliktem zbrojnym na Ukrainie powoduje, że trudniej dostrzec te mniejsze lub większe inicjatywy, które sprawiają, że nam i naszym dzieciom żyje się lepiej. Czas nie stanął w miejscu, zauważamy działania, które mają znaczący wpływ na naszą codzienność. Jednym z takich przykładów jest przeobrażenie, jakie przeszła szkolna biblioteka w jednej z pruszczańskich szkół.

Po wejściu do biblioteki w pruszczańskiej czwórce przywita nas nowoczesne i barwne pomieszczenie. Wygodne meble oraz sprytnie zaaranżowana przestrzeń sprawia, że chce się sięgnąć po książkę i od razu zatopić się w lekturze. To dopiero początek, rozglądając się dalej oprócz elementów wnętrza, nowych książek, nowych komputerów do obsługi programu Vulcan Mol, drukarki, dostrzec można 65' calowy telewizor do prowadzenia zajęć lekcyjnych wygrany w konkursie organizowanym Wody Polskie „Wiesz więcej o powodzi - lepiej się chronisz?”.

Jak udało się zrealizować tę metamorfozę? Co najważniejsze - za projektem stoi wspaniała i zaangażowana kadra szkoły, która umiejętnie wykorzystała środki otrzymane z Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 oraz od Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.

Gratulujemy udanej metamorfozy!

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.03.2022, 10:35
Źródło informacji Pruszcz Gdański
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ