Newsletter

Ludzie i kultura

Roman Czejarek, „Kultowe teleturnieje”. Wydawnictwo Słowne

10.11.2021, 08:30aktualizacja: 10.11.2021, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wydawnictwo Słowne - okładka książki
Wydawnictwo Słowne - okładka książki

Nieznane fakty, duże kontrowersje i wielkie wygrane. Ta książka ukazuje kulisy najpopularniejszych teleturniejów w historii i wykazuje ich znaczący wpływ na oblicze polskiej telewizji.

Od „Koła Fortuny” po „Idź na całość”, „Jednego z dziesięciu”, „Wielką grę”, „Familiadę”, „Jaka to melodia?” i „Milionerów”.

Co pomogło Wojciechowi Pijanowskiemu zdobyć prawa do jednego z najwspanialszych amerykańskich teleturniejów? Co Polacy w nich poprawiali i dlaczego Amerykanie uważali, że się nie uśmiechamy? Dlaczego teleturniej „Wielka gra” stał się powodem kontrowersji i protestów? Dlaczego dowcipy Karola Strasburgera zadecydowały o sukcesie „Familiady”? Czy to prawda, że „Milionerzy” to najdroższy polski teleturniej?

Źródło informacji: Wydawnictwo Słowne

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.11.2021, 08:30
Źródło informacji Wydawnictwo Słowne
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ