Newsletter

Ludzie i kultura

Rozpoczyna się sprzedaż biletów na koncerty 18. Festiwalu „Chopin i jego Europa”

04.05.2022, 12:25aktualizacja: 04.05.2022, 12:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC/Festiwal „Chopin i jego Europa” - plakat
NIFC/Festiwal „Chopin i jego Europa” - plakat
W dniach 14-31 sierpnia 2022 roku odbędzie się międzynarodowe święto muzyki - Festiwal „Chopin i jego Europa”.

W tym roku odbędzie się ponad 30 koncertów, m.in. recitale fortepianowe w wykonaniu mistrzów fortepianu - w tym Bruce’a Liu, zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego w 2021 roku. Światowej sławy orkiestry i kameralistów usłyszymy aż w 16 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią z recitalami, zaś gratką dla miłośników opery będzie koncertowe wykonanie „Un giorno di regno, ossia il finto” Stanislao Giuseppe Verdiego. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj.

Większość koncertów Festiwalu będzie dostępna w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube. Wybranych koncertów będzie można posłuchać także za pośrednictwem transmisji w Programie 2 Polskiego Radia.

Bilety na koncerty Festiwalu „Chopin i jego Europa” można już zakupić online na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt. - niedz. 11:00-19:00).

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz bilety.festiwal@nifc.pl.

Organizatorem 18. Festiwalu „Chopin i jego Europa” jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Stanisław Leszczyński.

Źródło informacji: NIFC

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.05.2022, 12:25
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ