Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Celem konkursu jest promowanie nowych autorów oraz tworzenie współczesnych bohaterów i historii, które pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Laureaci VI edycji otrzymają propozycję realizacji pełnowymiarowych albumów komiksowych dla dzieci, nagrody pieniężne oraz wsparcie promocyjne wydawnictwa. Zwycięskie projekty trafią do szerokiej dystrybucji i mogą stać się początkiem nowych, popularnych serii.
„W poprzednich pięciu edycjach Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci wzięło udział kilkuset twórców, a jego efektem jest kilkadziesiąt opublikowanych albumów dla młodych czytelników. Kierowałem pracami jury od początku i zawsze sprawiało mi to wielką frajdę - poznawanie nowych autorów, praca z nimi nad pierwszymi publikacjami, obserwowanie, jak rozwijają swoje talenty. Mam nadzieję, że i najnowsza, szósta edycja konkursu, da szansę kolejnej grupie twórców na debiut i rozpoczęcie swojej artystycznej przygody. Cieszę się też, że do jury udało nam się zaprosić świetnych i popularnych twórców komiksu dziecięcego i redaktorkę, która od kilkunastu lat opiekuje się polskimi komiksami dla dzieci w wydawnictwie Story House Egmont” - podkreśla Tomasz Kołodziejczak, pomysłodawca konkursu, przewodniczący jury, twórca vloga „Otwarte Komiksy”.
Do konkursu można zgłaszać wyłącznie prace niepublikowane i niezgłoszone wcześniej do innych konkursów. Uczestnicy muszą przygotować autorskie historie, bez wykorzystywania istniejących już postaci czy kontynuacji znanych serii. Dopuszczalne są różne techniki - od rysunku i malarstwa po grafikę komputerową. Konkurs nie jest konkursem na kontynuację twórczości Janusza Christy.
Profesjonalne jury oceniające nadesłane prace tworzą: Katarzyna Gwiazda (Story House Egmont), Berenika Kołomycka, Karol Kalinowski, Piotr Nowacki oraz Tomasz Kołodziejczak. To grono uznanych twórców i redaktorów od lat związanych z komiksem dziecięcym.
Patronem konkursu jest Janusz Christa - legenda polskiego komiksu, autor m.in. kultowych serii „Kajko i Kokosz” oraz „Kajtek i Koko”, których łączny nakład przekroczył 10 milionów egzemplarzy.
Szczegółowe informacje, harmonogram oraz regulamin dostępne są na stronie: www.wydawnictwoegmont.pl/konkurs. Konkurs jest otwarty - organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych twórców.
KONTAKT:
Magdalena Łazur
e-mail: Magdalena.lazur@egmont.pl
tel.: 666 608 042
Źródło informacji: Egmont
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 22.01.2026, 09:00 |
| Źródło informacji | Egmont |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
70 lat Totalizatora Sportowego: jubileuszowy mural oraz nagrody dla zwycięzców konkursu na plakat PAP
Symboliczne odsłonięcie muralu projektu malarza Tytusa Brzozowskiego na warszawskiej Pradze oraz nagrody i wyróżnienia w konkursie na plakat z okazji 70-lecia Totalizatora Sportowego uświetniły jubileusz największego w Polsce mecenasa sportu i kultury. „Chcemy współtworzyć z Polkami i Polakami aktywne społeczeństwo w każdym wymiarze, również kulturalnym” - mówiła Beata Stelmach, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.- 11.02.2026, 11:05
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ