Newsletter

Scena ERGO Hestii na festiwalu Inside Seaside

08.11.2023, 15:52aktualizacja: 08.11.2023, 16:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Inside Seaside/ Fot. Materiały Organizatora
Inside Seaside/ Fot. Materiały Organizatora
Sopocka firma została sponsorem tytularnym Theatre Stage podczas pierwszej edycji nowego festiwalu w gdańskim AmberExpo. Na miejscu ERGO Hestia zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Herzyk, laureatką tegorocznego konkursu Literacka Podróż Hestii oraz wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż.

Na indoorowym festiwalu zagrają m.in. Milky Chance, Girl in Red, Nothing But Thieves i Tom Odell. Wśród zespołów nie zabraknie także trójmiejskich reprezentantów. Takich jak Trupa Trupa, Immortal Onion x Michał Jan czy Leszek Możdżer.

„Do tej pory aktywnie wspieraliśmy przede wszystkim literatów i artystów sztuk wizualnych. Teraz przyszedł też czas na muzykę - podkreśla Maria Rosa, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz dyrektor Marketingu i PR w ERGO Hestii. - Chcemy być blisko rodzimych artystów, dlatego cieszymy się, że pomimo międzynarodowego charakteru festiwalu, usłyszymy także sporo polskich zespołów. W tym te, które są mocno zakorzenione w trójmiejskiej scenie muzycznej” - dodaje.

Wystawa poświęcona asymetrii

1

Jednak Inside Seaside to nie tylko muzyka. ERGO Hestia udostępni w AmberExpo wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż. Wystawa to wynik konkursu na najlepsze zdjęcia zrobione smartfonami. Artyści biorą w nich udział za pośrednictwem Instagrama. Ideą konkursu jest przeniesienie wirtualnej twórczości na jak najbardziej realne ściany polskich galerii sztuki.

Tegoroczna edycja wystawy poświęcona jest asymetrii. Chodzi nie tylko o właściwość obiektów i zdarzeń, ale pojęcie, które można intepretować w plastyczny sposób. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń, jury konkursowe wyłoniło 31 prac, które zostaną zaprezentowane m.in. podczas Festiwalu Inside Seaside.

Dyskusja o literaturze

Na wydarzeniu znajdzie się miejsce dla wszystkich dziedzin sztuki. ERGO Hestia zaprasza także na dyskusję o literaturze w towarzystwie Aleksandry Herzyk, laureatki nagrody Literackiej Podróży Hestii.

To konkurs, który wyróżnia autorów i autorki klasycznych form: powieści, powieści graficznych i opowiadań, napisanych z myślą o młodych czytelnikach i czytelniczkach. Kapituła wybiera tytuły, które mają szansę pozostać na długo w kanonie literatury dziecięco-młodzieżowej.

Konkurs organizowany jest od 2021 roku przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii w partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Fundatorem nagrody dla zwycięzcy jest ERGO Hestia.

Inside Seaside odbędzie się w dniach 11-12 listopada w Amber Expo, ul. Żaglowa 11. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie festiwalu - https://insideseaside.pl 

Źródło informacji: ERGO Hestia

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.11.2023, 15:52
Źródło informacji ERGO Hestia
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ