Newsletter

Sinfonia Viva: 25 lat pasji, przełomowej działalności muzycznej - jubileuszowy koncert jako zwieńczenie wyjątkowej podróży artystycznej

06.02.2024, 09:08aktualizacja: 06.02.2024, 09:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fotomagoria
Fotomagoria
Sinfonia Viva, najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce, obchodzi w 2024 roku swoje 25-lecie istnienia. To okazja do podsumowania niezwykłej podróży, którą odbyła od chwili swojego powstania w 1998 roku. Orkiestra, założona z inicjatywy wybitnego skrzypka, kameralisty, aranżera, kompozytora i dyrygenta - Tomasza Radziwonowicza, od pierwszych dni zaskakiwała swoją wszechstronnością, prezentując repertuar obejmujący muzykę klasyczną, jazzową i filmową.

W ciągu ćwierćwiecza swojej działalności Sinfonia Viva zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, w tym aż 10 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk, Nagrodę Fryderyk 2010 za album Miki Urbaniak oraz prestiżowy Złoty Orfeusz przyznawany przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Orkiestra osiągnęła międzynarodowy rozgłos dzięki udziałowi w misji amerykańskiego wahadłowca Endeavour w 2010 roku, podczas której nagranie muzyki Fryderyka Chopina wraz z kopią rękopisu Preludium A-dur kompozytora zostało zabrane w kosmos. Ostatnia, klasyczna płyta orkiestry „Muzyka Polska” otrzymała nominację do International Classical Music Awards 2017. Niezapomniane koncerty, współpraca z renomowanymi artystami oraz wyjątkowe wydarzenia stanowią tylko część bogatej historii Sinfonii Viva.

Jubileuszowy koncert, z udziałem wykonawców: Gabriela Balcerek - skrzypce (Royal College of Music) oraz Orkiestry Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza, odbędzie się 10 lutego 2024 roku w Warszawie, w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, o godzinie 19:00.

O wyborze repertuaru na ten niezwykły koncert wypowiedział się sam Tomasz Radziwonowicz.

„Repertuar koncertu został starannie dobrany, aby zaprezentować wszechstronne możliwości Sinfonii Viva; dlatego oprócz nieśmiertelnej klasyki >>Wesela Figara<<, znalazła się muzyka współczesna - którą gramy chętnie, jak również trochę lżejszy repertuar - np. Dvorzak - >>Tańce słowiańskie<<, piękne >>Tango<< Henryka Warsa, no i kilka utworów z zakresu muzyki filmowej - od tego przecież się zaczęło. Moim zdaniem taki dobór utworów powinien zadowolić każdego melomana - mówi Radziwonowicz i dodaje: II Koncert skrzypcowy jest garniturem, a raczej suknią uszytą >>na miarę<< dla utalentowanej młodej skrzypaczki - Gabrysi Balcerek. Jego motyw czołowy jest muzycznym autografem od pierwszych liter imienia i nazwiska - >>G B<<. Utrzymany w duchu neoklasycznym, o wielobarwnej harmonice, melodiach zaczerpniętych z naszego folkloru, nie epatuje współczesnością dla samej siebie, jest hołdem złożonym wielkiej polskiej kompozytorce i skrzypaczce - Grażynie Bacewicz (1909-1969).”

Patronem obchodów jubileuszowych jest firma Hillwood - czołowy deweloper i inwestor w branży nieruchomości, specjalizujący się w dostarczaniu obiektów logistycznych, magazynowych i przemysłowych. Za kreację i komunikację medialną wydarzenia odpowiada agencja CONNECTION public relations.

Patronat honorowy objęło Narodowe Centrum Kultury, a partnerem jest STOART. Patronat medialny objęli Program 2 Polskiego Radia, TVP 3 Warszawa oraz portale Cameral Music i Polmic.pl. Organizatorem koncertu jubileuszowego są Stowarzyszenie Symphonia i Program 2 Polskiego Radia.

Sinfonia Viva zaprasza do wspólnego świętowania i celebrowania jej bogatej historii oraz do delektowania się niezwykłą muzyką, którą można słuchać na ponad 50 wydanych płytach. Więcej na stronie orkiestry www.sinfoniaviva.com oraz w filmiku pt. „Sinfonia Viva - 25 lat niezwykłej podróży muzycznej w Polsce, na świecie i w kosmosie!”: https://youtu.be/FFSOcZIm6-k 

KONTAKT:

CONNECTION MEDIA

CONNECTION public relations

artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22

kom. 601 131 556

e-mail: krystian.szczodrowski@connection.com.pl 

e-mail: pr@connection.com.pl 

Źródło informacji: CONNECTION public relations

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.02.2024, 09:08
Źródło informacji CONNECTION public relations
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii