Newsletter

Spotkanie autorskie wokół zbioru „Wspomnienia o Chopinie”

06.02.2024, 16:23aktualizacja: 07.02.2024, 08:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC (1)
NIFC (1)

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na spotkanie autorskie z Piotrem Mysłakowskim, autorem zbioru Wspomnienia o Chopinie.

Spotkanie odbędzie się 29 lutego 2024 roku (czwartek) o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie (ul. Okólnik 1). Obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek: bilety.nifc.pl.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć recital fortepianowy oraz odczyt wybranych wspomnień w aktorskiej interpretacji. W dniu wydarzenia książkę będzie można kupić w cenie -30% w sklepie stacjonarnym w Muzeum Chopina.

Fryderyk Chopin trwale zapisał się w pamięci setek osób, które znały go osobiście bądź tylko zetknęły się z nim przelotnie, a których spora część pozostawiła po sobie pamiętniki, listy, dzienniki i relacje. Wspomnienia te, zestawione z innymi, pozwalają zbliżyć się do obrazu Chopina, który będzie w miarę „prawdziwy”, to jest pokaże nam, jaki naprawdę był artysta, lub - przynajmniej - jakim go postrzegano. Ze względu na ich subiektywność, wspomnienia jednych nie zawsze są zbieżne z widzeniem innych osób. Ale to właśnie zestawienie rozmaitych spojrzeń na Chopina stanowi o bogactwie i wartości tych źródeł.

Publikacja „Wspomnień o Chopinie” gromadzi relacje i wspomnienia na temat Chopina i jego bliskich autorstwa osób różnego pochodzenia i statusu: od Władysława Mickiewicza do służącego Jana. Książka stanowi niezwykłe źródło kontekstowe, które pozwala potwierdzić, uszczegółowić lub obalić utrwalone, a nieprawdziwe zdarzenia z biografii polskiego mistrza.

„Wspomnienia o Chopinie” dostępne w sklepach Instytutu Chopina: stacjonarnych oraz online.

Źródło informacji: NIFC

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.02.2024, 16:23
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ