Newsletter

Spotkanie z światowej sławy skrzypkiem Davidem Garrettem w PAP

12.12.2022, 10:51aktualizacja: 12.12.2022, 13:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Centrum Prasowe PAP
Centrum Prasowe PAP
Polska Agencja Prasowa zaprasza na spotkanie z światowej sławy wirtuozem skrzypiec Davidem Garrettem, który 18 kwietnia 2023 roku zagra w Warszawie dla polskiej publiczności. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej album „Iconic” inspirowany muzyką legendarnych skrzypków.

Na spotkanie zapraszamy 15 grudnia o godz. 12.00 do Centrum Prasowego PAP (ul. Bracka 6/8). Będzie to okazja, by porozmawiać z muzykiem o jego twórczości, inspiracjach muzycznych i trasie koncertowej promującej nowy album. Rejestracja na spotkanie: https://bit.ly/3FAiK43 

W „Iconic” David Garrett prezentuje 20 nastrojowych utworów m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Antonina Dvořáka, Christopha Glucka, Fritza Kreislera, Felixa Mendelssohna i Roberta Schumanna. Towarzyszą mu gitarzysta - Franck van der Heijden, który również dyryguje Orchestrą The Prezent, były nauczyciel Itzhak Perlman, tenor Andrea Bocelli, flecista Cocomi i trębacz Till Brönner.

Najnowsza płyta to hołd Davida Garretta dla wybitnych skrzypków i muzyki, która zachwyca dzisiejszych słuchaczy tak samo, jak przed wiekami.

Kwietniowy koncert będzie trzecim występem wybitnego skrzypka w Polsce. Po raz pierwszy zachwycił polską publiczność w grudniu 2016 roku w Łodzi podczas występu, gdzie zaprezentował mieszankę coverów największych przebojów muzyki klasycznej, pop, a także własne kompozycje. Drugi koncert odbył się w październiku 2019 roku w związku z światową trasą koncertową muzyka "Unlimited - Greatest Hits - Live".

David Garrett współpracował z wieloma światowymi orkiestrami i dyrygentami grając hymny rockowe, sonaty klasyczne, motywy filmowe. Niemiecki artysta ma w swoim dorobku występy w światowych salach koncertowych m.in.: Auditorium Parco Della Musica w Rzymie, Benedum Center for the Performing Arts w Pittsburghu, Het Concertgebouw w Amsterdamie oraz Paramount Theatre w Seattle.

Muzyk przyjeżdża do Polski na zaproszenie wytwórni Universal Music Polska. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.12.2022, 10:51
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.