Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Uroczystość rozpoczęła się koncertem pn. „Utwory, które towarzyszyły św. Janowi Pawłowi II w czasie pielgrzymek do Polski” w wykonaniu: Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej i Pałacyku Michla, zespołów artystycznych MDK oraz Chóru Dworskiego ze Stowartu. Następnie w kościele pw. Opatrzności Bożej odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Frankowskiego.
- Mural św. Jana Pawła II ma dzisiaj ogromne znaczenie dla wszystkich, którzy tu przybywają. Spojrzą i już mogą sobie uświadomić do kogo my należymy i jaki mamy dług wdzięczności wobec Ojca Świętego, a przede wszystkim wobec Pana Jezusa, który dał nam umiłowanego Papieża św. Jana Pawła II. Będziemy się modlić, żeby jego orędownictwo nad miastem Stalową Wolą było wspaniałe, żebyśmy mogli liczyć na jego nieustającą pomoc i opiekę, a przede wszystkim, żeby pobudzał mieszkańców Stalowej Woli, by mieli stalowy charakter, mocną wiarę, nadzieję i miłość oraz żeby były mocne te inicjatywy, które służą dla umocnienia życia religijnego i patriotycznego – mówił podczas Eucharystii ks. bp Edward Frankowski.
Pragnę z serca ze wzruszeniem wyrazić wdzięczność za tę wspaniałą uroczystość, za to, że wspólnie tworzymy takie piękne i wyjątkowe miasto jakim jest Stalowa Wola. Ta jak na tym muralu św. Jan Paweł II jest wsparty o krzyż, tak niech ten wizerunek będzie wsparciem dla nas. Nasz Papież swoim życiem, jak Mojżesz naszych czasów, otwierał serca innych, tak my również bądźmy dobrzy, serdeczni i kochający dla siebie nawzajem. Wtedy będziemy wypełniać życie i naukę św. Jana Pawła II – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.
Prezydent Stalowej Woli przyznał, że od kiedy film z tego jak powstawał mural okrążył Internet, dostaje wiadomości z Hiszpanii, z Brazylii, Włoch, ze Stanów Zjednoczonych, jakim wyjątkowym miastem musi Stalowa Wola, jacy muszą tu mieszkać piękni, odważni ludzie budujący swoje życie na wartościach. - Pewnie mural o takiej symbolice i wielkości mógłby powstać wszędzie na świecie, a powstał w Stalowej Woli – dodał Lucjusz Nadbereżny.
Włodarz miasta podziękował też wszystkim, którzy sprawili, że ten wyjątkowy wizerunek widnieje na stalowowolskim bloku i którzy przyczynili się do niedzielnej uroczystości. - Dziękuję biskupowi Edwardowi Frankowskiemu, że zawsze jest z nami w ważnych dla miasta chwilach, że nadal buduje naszą Stalową Wolę. Dziękuję ks. dziekanowi Krzysztofowi Kidzie za to, że tworzy taki wyjątkowy klimat naszego dekanatu i parafii. Dziękuję Hucie Stalowa Wola za objęcie patronatem finansowym tego wspaniałego dzieła. Dziękuję wszystkim zespołom artystycznym pod przewodnictwem Edwarda Horoszki za to, że podnieśliście nas w tej modlitwie pod samą kopułę Opatrzności Bożej.
Dziękuję dzieciom i młodzieży za oprawę Mszy św. – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Po uroczystej Eucharystii ks. bp Edward Frankowski, ks. Krzysztof Kida, parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele Huty Stalowa Wola z prezesem Bartłomiejem Zającem na czele oraz zainteresowani mieszkańcy zebrali się pod muralem św. Jana Pawła II. Poświecenia wizerunku Świętego dokonał biskup Frankowski.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.10.2020, 21:15 |
Źródło informacji | Stalowa Wola |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce