Newsletter

Stanowisko Polskiej Fundacji Narodowej ws. szkalowania uczestników Marszu Niepodległości w mediach (komunikat)

13.11.2017, 21:00aktualizacja: 13.11.2017, 21:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Polska Fundacja Narodowa informuje:

11 listopada Polska obchodziła święto swojej Niepodległości. W różnorodnych uroczystościach, które miały miejsce na terenie całego kraju brała udział młodzież, kombatanci, organizacje społeczne, stowarzyszenia i partie polityczne. W oficjalnych obchodach wziął udział prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz zaproszeni goście, m.in. były polski premier – Donald Tusk – przewodniczący Rady Europejskiej.

Jak w ostatnich latach, wydarzeniem skupiającym największą liczbę uczestników był Marsz Niepodległości. Pod biało-czerwonymi flagami narodowymi brały w nim udział środowiska niepodległościowe, kombatanci, mieszkańcy Warszawy oraz przyjezdni goście. Jak co roku dużą część 60-tysięcznego pochodu stanowiły rodziny z dziećmi.

Polska Fundacja Narodowa z dużym niepokojem zauważa informacje pojawiające się w niektórych mediach, przedstawiające Marsz Niepodległości jako marsz „nazistów”. Takie odwrócenie pojęć jest dezinformacją, godzącą w dobre imię Polski i będącą dla Polaków obrazą. W Marszu nie uczestniczyli faszyści czy naziści – brali w nim udział Polacy cieszący się wolnością odzyskaną w 1918 roku po latach zaborów, ponownie zaś w 1989 roku po okresie okupacji niemieckiej i zniewolenia przez Związek Sowiecki.

W Polsce praktycznie każda rodzina została dotknięta niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem. Wielu spośród maszerujących, to kombatanci, którzy walczyli z obydwoma totalitaryzmami oraz potomkowie tych, którzy zginęli z rąk niemieckich nazistów, sowieckich i polskich komunistów. Polska Fundacja Narodowa uważa, że określenie uczestników Marszu „nazistami” jest rzeczą skandaliczną, wymagającą sprostowania i natychmiastowych przeprosin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ march/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.11.2017, 21:00
Źródło informacji Polska Fundacja Narodowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.