Newsletter

W starożytnym chińskim mieście Anyang rozpoczęła się międzynarodowa konferencja komiksu

07.11.2023, 09:11aktualizacja: 07.11.2023, 09:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Organizing Committee of the 19th International Comic Conference
PR Newswire/ Organizing Committee of the 19th International Comic Conference

ANYANG, Chiny, 6 listopada 2023 r. /PRNewswire/ -- W minioną sobotę w starożytnym chińskim mieście Anyang, w środkowochińskiej prowincji Henan, rozpoczęła się międzynarodowa konferencja komiksu, która przyciągnęła ponad tysiąc rysowników i animatorów komiksów z 12 krajów i regionów świata, w tym z Chin, Japonii, Republiki Korei i Singapuru.

Podczas XIX Międzynarodowej Konferencji Komiksu przygotowano wystawę łącznie 2931 prac komiksowych z 29 krajów i regionów świata. Jak podaje Komitet Organizacyjny, wystawa potrwa do 8 listopada.

Przygotowano również specjalną wystawę przedstawiającą ostatnie 30 lat chińskiego komiksu, w której można podziwiać dzieła 70 chińskich rysowników.

Międzynarodowa Konferencja Komiksu została zainicjowana w 1996 roku wspólnie przez organizacje z branży rysowniczej w Chinach, Japonii, Republice Korei oraz innych krajach i regionach świata.

Anyang jest jedną z ośmiu starożytnych stolic Chin. Jest to miasto, w którym ponad 3 tysiące lat temu dynastia Shang (ok. XVI-XI w. p.n.e.) wybudowała stolicę. Znaki zapisane na odkopanych na tych terenach kościach do wróżb i kościach zwierząt, znane jako pismo kości wyroczni, są najwcześniejszym dojrzałym systemem pisma odkrytym do tej pory w Chinach. Organizacja Międzynarodowej Konferencji Komiksu w mieście, z którego wywodzi się pismo kości wyroczni, nadaje temu wydarzeniu wyjątkowy charakter.

Linki do zdjęć:

Link: https://iop.asianetnews.net/view-attachment?attach-id=443064 

Podpis: W starożytnym chińskim mieście Anyang rozpoczyna się międzynarodowa konferencja komiksu.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2266959/Comic.jpg 

Źródło: Organizing Committee of the 19th International Comic Conference

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.11.2023, 09:11
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii