Newsletter

Wino jest pasją i częścią kultury

21.05.2024, 09:04aktualizacja: 21.05.2024, 11:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - kadr z filmu
PAP - kadr z filmu
Wino nie jest tylko produktem, jest sposobem na życie, jest częścią naszej kultury - uważa Mariusz Glenszczyk, prezes spółki TiM, organizatora 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Wina w Warszawie.

Mariusz Glenszczyk zwrócił uwagę, że choć z powodu przerwy pandemicznej w tym roku odbyła się dopiero siódma edycja festiwalu wina, zapoczątkowany został on dokładnie dekadę temu. „To w 2014 roku uruchomiliśmy platformę spotkań, na których łączymy świat biznesu, mediów, nauki oraz wina” - zaznaczył.

Jak podkreślił, wydarzenie w swojej istocie ma charakter edukacyjny, bowiem rozwój wiedzy na temat wina pozwala dokonywać świadomych wyborów, budować kulturę wina w Polsce, w której przybywa smakoszy dobrego wina oraz winnic.

„To na takich spotkaniach, uczestnicy poznają historię wina, która sięga ośmiu tysięcy lat, dowiadują się, skąd wino pochodzi i jakie ma znaczenie dla naszego życia” - wyjaśnił.

Dodał, że uczestnicy tegorocznej edycji wzięli udział w siedmiu panelach szkoleniowych, prowadzonych przez znakomitych sommelierów, członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Z wybitnymi enologami, twórcami rozpoznawalnych i wielokrotnie nagradzanych w konkursach winiarskich marek win, uczestnicy szkoleń mieli okazję „podróżować” szlakiem win, odwiedzając rożne zakątki świata.

„Podczas paneli szkoleniowych odkrywaliśmy sekrety winiarskie związane z doborem win do potraw. Słuchacze panelu chilijskiego mogli odbyć wirtualną przejażdżkę rowerami po winnicach Chile. Goście naszego warszawskiego festiwalu mieli też okazję poznać smak portugalskiego lata, skosztować znakomitych serów w akompaniamencie lampki wina oraz poznać Gruzję, która jest kolebką winiarstwa. To tam, osiem tysięcy lat temu, zaczęła się historia wina” - powiedział Glenszczyk.

Jak zaznaczyła Patrycja Sikorska, menedżer PR i marketingu strategicznego w TiM, festiwal był miejscem spotkania przedstawicieli rynku tradycyjnego i nowoczesnego, zaś ideą tegorocznej edycji było łączenie smaków.

„Goście mieli okazję spróbować klasycznych połączeń, a także tych niebanalnych i zaskakujących, dzięki współpracy Spółki TiM z firmą Temar, wiodącym importerem serów europejskich, firmą Beskid Chocolate, manufakturą, która specjalizuje się w produkowaniu wyjątkowej, rzemieślniczej czekolady od ziarna aż do gotowych tabliczek (bean to bar) czy firmą Unifood&Wine - dystrybutorem włoskich wędlin delikatesowych Villani oraz produktów delikatesowych Maletti” - wymieniła.

Zdaniem prezesa Glenszczyka, uczestnicy tegorocznej edycji wzięli udział w niezwykłym wydarzeniem kulturalnym. „Jest unikatowym miejscem na mapie eventów winiarskich w Polsce, oferującym nie tylko możliwość poszerzania wiedzy, ale przede wszystkich budowanie więzi międzyludzkich” - podkreślił.

Jak wyjaśnił, wino nie jest tylko produktem, jest sposobem na życie, jest też wartością zbudowaną na pasji. „Pasja zaś, w piramidzie Maslowa mieści się na samym szczycie hierarchii potrzeb” - wyjaśnił Mariusz Glenszczyk.

7. Międzynarodowy Festiwal Wina odbył się w hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 21.05.2024, 09:04
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii