Newsletter

Wydawnictwo Czarna Owca: największy seryjny morderca świata nie żyje

13.10.2023, 17:10aktualizacja: 16.10.2023, 15:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wydawnictwo Czarna Owca
Wydawnictwo Czarna Owca
Największy i najokrutniejszy seryjny morderca w historii świata, który mógł w okrutny sposób zabić nawet 600 dzieci, zmarł 12 października 2023 r. w szpitalu więziennym w Valledupar (Kolumbia).

Zabójca miał opuścić więzienie 3 listopada 2023 r. Czy ta śmierć to przypadek…? Media nie podają na razie przyczyny śmierci.

Przemysław Piotrowski w książce „La Bestia” opisał historię Luisa Alfredo Garavito Cubillos. To jedyna tak obszerna książka true crime poświęcona temu seryjnemu mordercy. Przemysław Piotrowski spędził kilka tygodni w Kolumbii, żeby lepiej wniknąć w głowę tego zwyrodnialca. Dzięki temu możemy śmiało powiedzieć, że stał się ekspertem od La Bestii.

Przemysław Piotrowski o książce „La Bestia”

„Chciałbym, abyście to zrozumieli już na samym początku, zanim jeszcze zabierzecie się do czytania. Byłem tam, doświadczyłem jej, odczułem na własnej skórze. Można powiedzieć o niej tyle dobrego, co złego, bo choć jest najpiękniejszym krajem, jaki widziałem, to ma w sobie coś tak ponurego i mrocznego, że gdy piszę te słowa, mam nieodparte wrażenie, że to jedno z absolutnie nielicznych miejsc na świecie, gdzie mógł narodzić się potwór, którego historię postaram się Wam opowiedzieć – opisuje Piotrowski, i dodaje - Luis Alfredo Garavito Cubillos to najstraszniejszy i najokrutniejszy seryjny morderca w historii świata. Pewnie teraz drapiecie się po głowie i mogę się założyć, że wielu z Was po raz pierwszy widzi to nazwisko. Na pewno słyszeliście jednak o Tedzie Bundym, Jeffreyu Dahmerze czy Johnie Waynie Gacym. To o nich piszą książki i robią filmy, ale nawet wszyscy oni razem wzięci wydają się zaledwie niesfornymi łobuzami przy >>Bestii z Génovy<<. Garavito to sadysta i pedofil oskarżony, a następnie skazany za zabicie 138 dzieci, choć niektóre szacunki sugerują, że ofiar mogło być nawet 600. Do dziś na terenie Kolumbii, Ekwadoru i Wenezueli odnajdywane są szczątki, które wiąże się z jego zbrodniczą działalnością” – wyjaśnia autor książki.

 

„Książka napisana z zimną krwią. Rzetelna, bezstronna i uczciwa. Prawdziwy kunszt reporterski w zbieraniu materiału, ale również budowaniu emocji za pomocą faktów, a nie chwytów literackich”.

MACIEJ SIEMBIEDA, reportażysta, autor powieści sensacyjnych

„Przeczytałem większość książek Piotrowskiego i stwierdzam, że ta jest bezapelacyjnie najlepsza. Odważna narracja i plastyczny styl połączony z reporterskim zacięciem to nowa jakość na rynku. Właśnie tak powinien wyglądać rzetelny i zarazem porywający true crime”.

MIECZYSŁAW GORZKA, autor kryminałów

„Połączenie reportażu z podróży szlakiem bohatera książki oraz fabuły, która oddaje atmosferę okresu działania >>Bestii<<, jest znakomitym zabiegiem autora. Przedsięwzięcie godne mistrza Ryszarda Kapuścińskiego. Gorąco polecam!”.

LESZEK ADAMIEC, były oficer służb specjalnych działający w Ameryce Południowej

Przemysław Piotrowski: ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Były dziennikarz „Gazety Lubuskiej”, w której zajmował się tematyką sportową, a potem śledczą. Autor bestsellerowej serii o komisarzu Igorze Brudnym (Piętno, Sfora, Cherub, Zaraza, Bagno), która podbiła serca krytyków i czytelników. Jego powieść „Zaraza” została wybrana książką roku 2021 w plebiscycie organizowanym przez serwis lubimyczytac.pl. W Wydawnictwie Czarna Owca poza serią o Igorze Brudnym ukazały się powieści „Krew z krwi”, „Matnia”, true crime z elementami reportażu – „La Bestia”, „Prawo matki”, a także „Kod Himmlera” – nowe poprawione wydanie jego debiutanckiej powieści. 25 października br. ukaże się jego nowa powieść „Nic do stracenia”.

KONTAKT:
Anna Bukowska
e-mail: anna.bukowska@czarnaowca.pl 
tel. +48 600 800 970

Źródło informacji: Wydawnictwo Czarna Owca

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.10.2023, 17:10
Źródło informacji Wydawnictwo Czarna Owca
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ