Newsletter

Wystawa Tutanchamona w Muzeum Nowa Praga wkrótce zamknie swój skarb na zawsze

23.05.2023, 11:25aktualizacja: 23.05.2023, 12:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

JVS Group
JVS Group
Wystawę można zwiedzać tylko do 25 czerwca 2023. Ponownie w Polsce pojawi się dopiero za kilka lat. W listopadzie minęło dokładnie 100 lat od odkrycia skarbu faraona, a zwiedzający mają ostatnią szansę zobaczyć rekonstrukcję tego wyjątkowego znaleziska na warszawskiej ekspozycji. Cała wystawa pomyślana jest jako doskonała rekonstrukcja, tak jak ją znalazł Howard Carter. Setki egipskich artystów brało udział w tworzeniu doskonałych replik pod okiem światowych archeologów.

Ze względu na duże zainteresowanie nie tylko szerokiej publiczności, ale także placówek oświatowych, wystawę przedłużono do 25 czerwca 2023 r. Odkrycie grobowca w 1922 r. było dosłownie sensacją, a wystawa jest zbudowana dokładnie tak, jak odkrył Howard Carter grób 100 lat temu. Ponadto zwiedzający mogą dotykać niektórych eksponatów, co jest szczególnie cenione przez dzieci. Na wystawie przygotowano dla nich również warsztaty towarzyszące, które oprócz nowej wiedzy sprawią im również frajdę.

Faraon wciąż owiany jest wieloma tajemnicami i tajemnicami. W jego grobowcu znaleziono również mumie dwóch dzieci, a także kosmyk włosów jego babci. W oparciu o najnowsze testy DNA i tomografię komputerową wystawa rozwiązuje ponad 3000-letnie więzi rodzinne, takie jak fakt, że żona faraona była jednocześnie jego przyrodnią siostrą. Ojciec Tutanchamona był nazywany heretyckim faraonem Echnatonem, a imperium egipskie zostało zniszczone przez polityczne i religijne zamieszanie za panowania zaledwie 8-letniego Tutanchamona. Dlatego też najsłynniejszy faraon świata - Tutenchamon - powinien był zostać ukryty na zawsze, a jego imię powinno zniknąć. Na szczęście młody poszukiwacz przygód i archeolog Howard Carter wierzył w jego istnienie i to jego pełna przygód historia odkrycia będzie udziałem zwiedzających na spektakularnej wystawie.

Eksponaty są ustawione dokładnie tak, jak zostały znalezione 100 lat temu przez Howarda Cartera. Żadne inne muzeum na świecie nie oferuje tego typu ekspozycji. Perfekcyjne dzieło egipskich rzemieślników olśni precyzją zaprezentowania niemal całego złotego skarbu faraona. Na wystawie można zobaczyć nie tylko wykwintną biżuterię i amulety, trzy złote szkatułki i kultową złotą maskę, ale także kamienny sarkofag, złoty tron faraona, alabastrowe naczynia kanopskie i złoty rydwan. Po całej wystawie przeprowadzi zwiedzających zabawny audioprzewodnik, dla najmłodszych przygotowano ścieżkę dla dzieci, a dla uczniów karty pracy. Na koniec wystawy czekają na Was bardzo miłe pamiątki, a także możliwość zobaczenia świata Tutanchamona w wirtualnej rzeczywistości.

Bilety na wystawę do nabycia w kasie wystawy lub w przedsprzedaży na stronie: www.tut-warszawa.pl 

KONTAKT:
e-mail: tutanchamon@jvsgroup.pl 
tel.: +48 791 394 310

Źródło informacji: JVS Group

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.05.2023, 11:25
Źródło informacji JVS Group
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.