Newsletter

Za nami trzy koncerty w Wiedniu w ramach 33. Festiwalu Mozartowskiego

23.05.2024, 14:35aktualizacja: 23.05.2024, 15:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Grzegorz Bargieł
Fot. Grzegorz Bargieł

- 33. Festiwal Mozartowski Warszawskiej Opery Kameralnej trwa.

- W ramach Festiwalu, dniach 19-21 maja 2024 roku. Warszawska Opera Kameralna zagrała trzy koncerty w Wiedniu, kolejno na scenie Wiener Musikverein, w Mozarthaus oraz Hofburgkapelle.

- Przed nami kolejne wydarzenia, tym razem w Warszawie, a Gala Finałowa 30 czerwca w Teatrze Polskim.

W dniach 19-21 maja 2024 roku Warszawska Opera Kameralna, jednostka kultury Samorządu Województwa Mazowieckiego, zagrała trzy koncerty w Wiedniu, w ramach 33. Festiwalu Mozartowskiego.

19 maja Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV zainaugurowała cykl wiedeńskiej odsłony Festiwalu w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych świata - Wiener Musikverein. Solistami byli: gwiazda światowych scen operowych, Jessica Pratt, oraz czeski tenor młodego pokolenia Petr Nekoranec. W programie znalazły się arie i duety z „Don Giovanniego”, „Uprowadzenia z seraju”, „Idomeneo” i „Łaskawości Tytusa” oraz uwertury i tańce niemieckie. Orkiestrę MACV poprowadził maestro Michał Maciaszczyk. Koncert zakończył się owacją na stojąco i bisami.

20 maja w Mozarthaus - w miejscu, gdzie Mozart skomponował między innymi słynne „Wesele Figara” - kameraliści Warszawskiej Opery Kameralnej podczas koncertu „Mozartian Dialogues: From Strings to Winds” wykonali kwartety i divertimenta Mozarta.

21 maja w wiedeńskiej Hofburgkapelle Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej MACV pod dyrekcją maestro Adama Banaszaka wykonała brawurowo trzy ostatnie mozartowskie symfonie (39. Es-dur, 40. g-moll i 41. C-dur).

Był to kolejny, trzeci już wyjazd Warszawskiej Opery Kameralnej do Wiednia - tym razem z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Po tych wspaniałych koncertach, na zakończenie wiedeńskiej części Festiwalu, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska-Whiskerd powiedziała: „Z tak znakomitą orkiestrą jak MACV Mozarta można grać wszędzie na świecie, również w Wiedniu”.

Przejazd Warszawskiej Opery Kameralnej do Wiednia był możliwy dzięki współpracy z PKP Intercity.

Szczegółowy program na stronie internetowej www.operakameralna.pl oraz w mediach społecznościowych.

Źródło informacji: Biuro prasowe Festiwalu Mozartowskiego

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.05.2024, 14:35
Źródło informacji Biuro prasowe Festiwalu Mozartowskiego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii