Newsletter

Ludzie i kultura

Zlecone: Dedykowane usługi satelitarne dla dziennikarzy i nadawców

02.06.2011, 13:30aktualizacja: 02.06.2011, 13:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Operator sieci satelitarnych TS2 wprowadza na polski rynek systemy łączności dla korespondentów zagranicznych, fotoreporterów i dziennikarzy. Nowe łącza umożliwiają transmisję dowolnego obrazu wideo, głosu i plików z gwarantowaną prędkością w dowolnym miejscu na Ziemi. To produkt kierowany do wszystkich polskich mediów. Eliminuje wysokie koszty zakupu i utrzymania wozów transmisyjnych. Z podobnych usług korzystają najwięksi międzynarodowi nadawcy, tacy jak CNN, BBC czy Al Jazeera.

Nowe rozwiązanie oparto na sprawdzonej mobilnej technologii Inmarsat BGAN, ale nowością jest transfer danych z gwarantowaną prędkością od 384 kbps do 450 kbps. Stabilne parametry wydzielonej transmisji umożliwiają natychmiastową relację telewizyjną na żywo bez konieczności zakupu drogich pojazdów reporterskich. Klienci firmy TS2 otrzymują ciągły dostęp do sieci satelitarnej przy opłatach za rzeczywisty transfer danych.

Terminal BGAN (http://www.ts2.pl/pl/Inmarsat-BGAN) zapewnia także szerokopasmowy dostęp do Internetu, łączność telefoniczną zarówno analogową, jak i ISDN, możliwość równoczesnej wysyłki cyfrowych fotografii dowolnej wielkości w obu kierunkach oraz połączenia sieci bezprzewodowej. Do transmisji nie są potrzebne żadne dodatkowe anteny lub nadajniki.

Niewielki rozmiar oraz waga modemu umożliwia jego przenoszenie np. w plecaku. Daje to nieograniczoną mobilność i ciągłą gotowość do przeprowadzenia relacji oraz stałego kontaktu z redakcją. W zaledwie kilka minut przenośne studio może zostać zainstalowane, uruchomione do transmisji i złożone. BGAN nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej użytkownika i może pracować również bez podłączonego komputera. Jest to szczególnie użyteczne w nagłych przypadkach, gdy konieczne jest skorzystania tylko z telefonu.

Firma TS2 z Warszawy (http://www.ts2.pl/pl) jest autoryzowanym dystrybutorem Inmarsat. Współpraca TS2 z Inmarsat dotyczy rozwoju następujących rozwiązań telekomunikacyjnych: przywracanie łączności w sytuacjach kryzysowych, szyfrowanie danych i głosu, komunikacja na morzu, radiokomunikacja, telemetria, monitoring i śledzenie pojazdów, wideokonferencje, sieci korporacyjne oraz inne lądowe usługi transmisji danych i głosu przez satelitę.

Informacje dodatkowe:

TS2: Oferta Inmarsat BGAN

Live broadcasting: Live video solutions for any media budget (PDF)

Media: Transforming satellite news gathering (PDF)

BGAN: Global voice and broadband data (PDF)

KONTAKT:

Marcin Frąckiewicz

tel. (22) 630 70 70

Źródło Informacji: TS2 Technologie Satelitarne

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.06.2011, 13:30
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ