Newsletter

Zlecone: Zaproszenie na debatę poświęconą reformie wymiaru sprawiedliwości "Jeśli nie sędzia to kto?"

24.03.2011, 16:35aktualizacja: 24.03.2011, 16:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wolters Kluwer Polska i Helsińska Fundacja Praw Człowieka zapraszają na debatę "Jeśli nie sędzia to kto?" poświęconą reformie wymiaru sprawiedliwości. Wydarzenie odbędzie się 30 marca 2011 r. w Warszawie.

Referendarze i asystenci sędziów odgrywają żywotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości. Jednakże nadal istnieje problem właściwego określenia podziału ich kompetencji procesowych, przez co status przedstawicieli wskazanych grup pozostaje niejasny. Debata poświęcona będzie następującym problemom:

- perspektywy zawodowe referendarzy i asystentów, czyli o ścieżkach prowadzących do samodzielnej pracy zawodowej, w tym jednolitości zawodu asystenta sędziego;

- pojęcie "wymiar sprawiedliwości" (art. 175 Konstytucji RP), a "uwolnienie" sędziów od zbędnych czynności;

- wymogi stawiane kandydatowi na referendarza i asystenta, czyli o adekwatności oczekiwań, strukturze zatrudnienia i roli Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Gośćmi debaty moderowanej przez dr Adama Bodnara będą:

- Michał Pałka, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych,

- Waldemar Urbanowicz, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Asystentów Sędziów,

- sędzia Jarema Sawiński, z Sądu Okręgowego w Poznaniu, członek Krajowej Rady Sądownictwa,

- sędzia Ewa Stryczyńska, z Sądu Okręgowego w Warszawie, członkini Rady Programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury,

- przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości.

Debata odbędzie się w środę 30 marca 2011 r. w godz. 16:30-19:00 w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (Warszawa, ul. Zgoda 11, VI piętro).

Debata będzie transmitowana pod adresem: http://www.lex.pl/legislacja.

Potwierdzenia uczestnictwa prosimy kierować na adres mailowy: legislacja@hfhr.org.pl do 29 marca 2011 r.

Plik graficzny dotyczący tej informacji prasowej znajduje się na portalu Serwisu Informacji Zleconych pod adresem http://siz.pap.pl.

KONTAKT:

Maria Gabriela Jasińska

Wolters Kluwer Polska

e-mail: mjasinska@wolterskluwer.pl

tel. +48 604 290 769

Informacje o WOLTERS KLUWER POLSKA

Wolters Kluwer Polska jest częścią międzynarodowego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer. Na rynku polskim jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych. Niezmiennie od wielu lat wydaje produkty najwyższej jakości. Obecnie pod markami ABC, LEX i Oficyna wydawane są produkty elektroniczne, książki i czasopisma. W ofercie wydawnictwa znajdują się również szkolenia i konferencje. http://www.wolterskluwer.pl.

Wolters Kluwer jest globalną i wiodąca firmą wydawniczą i dostawcą usług informacyjnych. Globalnie zapewnia swoje usługi i produkty profesjonalistom w sektorach : zdrowia, podatków, księgowości, usług finansowych, firm, prawa oraz organów regulacyjnych. Wolters Kluwer osiąga roczne przychody (2009) w wysokości 3,4 miliarda euro, prowadzi działalność w Europie, Ameryce Północnej oraz regionie Azji i Pacyfiku, zatrudnia około 19 300 osób na całym świecie. Centrala Wolters Kluwer znajduje się w Amsterdamie, Holandia. Więcej informacji o naszej pozycji rynkowej, klientach, markach i organizacji na stronie: http://www.wolterskluwer.com.

Źródło informacji: Wolters Kluwer Polska

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.03.2011, 16:35
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.