Newsletter

Ministrowie finansów Grupy Wyszehradzkiej podpisali deklarację o współpracy

04.09.2020, 16:49aktualizacja: 04.09.2020, 16:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministrowie finansów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) podpisali w piątek w Warszawie deklarację o współpracy. Jak podano, jednym z obszarów wspólnego działania powinny być kwestie podatkowe w sektorze gospodarki elektronicznej.

"Wszystkie nasze kraje przechodzą przez pandemię bardzo podobnie. (...) Bardzo doceniam, że ministrowie znaleźli czas, aby przylecieć do Polski i mogliśmy porozmawiać, jak możemy w przyszłości współpracować" - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej po podpisaniu deklaracji minister finansów Tadeusz Kościński.

Szefowie resortów finansów V4 Mihaly Varga (Węgry), Eduard Heger (Słowacja), Alena Schillerova (Czechy) i Tadeusz Kościński zobowiązali się podczas piątkowego spotkania do współpracy w regionie i do zacieśnienia relacji na forum unijnym i międzynarodowym.

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, kwestie podatkowe w sektorze gospodarki elektronicznej są priorytetowe z uwagi na dużą rolę rynku cyfrowego w czasach pandemii i wymagają wypracowania modelu współpracy administracyjnej między państwami.

Resort poinformował też, że rozmowy dotyczyły także kwestii globalnego opodatkowania minimalnego, przeciwdziałania wyłudzeniom podatkowym i walki z przestępczością gospodarczą – zwłaszcza w zakresie podatku dochodowego i VAT. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.09.2020, 16:49
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ