Newsletter

MNiSW: Minister Wojciech Murdzek weźmie udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu (komunikat)

08.09.2020, 10:17aktualizacja: 08.09.2020, 10:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MNiSW informuje:

Uczelnie, przedsiębiorcy, instytuty badawcze jako podstawa rozwoju polskiej gospodarki oraz system edukacji a rynek pracy - między innymi te tematy będą omawiane podczas Forum Ekonomicznego 2020, które w tym roku odbędzie się w Karpaczu, w dniach 8-10 września. Jednym z gości Forum będzie minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Trzy dni debat, setki paneli i wykładów

W ciągu trzech dni Forum odbędą się sesje plenarne, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty i prezentacje. Wątkiem przewodnim będzie rzeczywistość popandemiczna i jej wpływ na Europę. Nakreślone zostaną wyzwania o charakterze politycznym, społecznym i gospodarczym stojące przed Europą Środkowo-Wschodnią.

Uczelnie, edukacja, studenci – panele z udziałem ministra nauki

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek weźmie udział w trzech panelach:

- Współpraca trzech sektorów: uczelnie, przedsiębiorcy, instytuty badawcze jako podstawa rozwoju polskiej gospodarki (2020-09-08)

Podczas tego panelu jego uczestnicy będą rozmawiać o przezwyciężaniu kryzysu po pandemii koronawirusa, w którym kluczową rolę odgrywają polscy przedsiębiorcy i społeczna gospodarka rynkowa. Jej inteligentny rozwój wymaga aktywności i współpracy wszystkich trzech podmiotów: uczelni wyższych, instytutów badawczych dysponujących potencjałem naukowym oraz przedsiębiorców i otoczenia biznesu absorbujących nowe technologie.

- System edukacji a rynek pracy. Szanse i wyzwania (2020-09-09)

Tematem panelu będą wykształcenie i wiedza zawodowa, które stanowią kluczowe czynniki decydujące o przydatności i powodzeniu pracownika na rynku pracy. System edukacji pełni niezwykle istotną rolę w przygotowaniu absolwentów do podjęcia pierwszej pracy zawodowej. Pracodawcy często alarmują jednak, że absolwenci szkół wyższych mają braki w wykształceniu i często nie posiadają umiejętności niezbędnych, by pomyślnie przejść proces rekrutacji. Dlatego pojawia się pytanie czy system edukacji odpowiada na potrzebom współczesnego rynku pracy? Jakie zawody są zawodami przyszłości? Jak dostosować system edukacji do realiów rynku pracy? O tym porozmawiają paneliści.

- Miliony studentów w Polsce? Polonia dla polskich uczelni (2020-09-09)

Posiadacze polskiego paszportu i Karty Polaka mogą bezpłatnie studiować na polskich uczelniach. Mimo tej możliwości, korzysta z niej relatywnie niewiele osób. Czy studia w Polsce mogą być elementem powrotów do Polski nie tylko najnowszej emigracji zarobkowej, ale także Polaków w trzecim i kolejnych pokoleniach? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy panelu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mst/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.09.2020, 10:17
Źródło informacji MNiSW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ