Newsletter

MSZ partnerem programu Inteligentny Start (komunikat)

02.06.2014, 21:10aktualizacja: 02.06.2014, 21:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Wspieranie młodych Polaków, absolwentów lub studentów uczelni zagranicznych w rozwoju karier to misja programu Inteligentny Start. W inauguracji projektu 2 czerwca w Warszawie wziął udział minister Radosław Sikorski. Inteligentny Start jest programem współfinansowanym przez MSZ.

– Zależy nam na wyrównywaniu szans młodej polskiej kadry w zdobywaniu pracy na arenie międzynarodowej, jak i promowaniu polskich przedsiębiorstw – powiedział minister Sikorski. – Polska, jako lider wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej, powinna dawać przykład dynamicznego wpierania swych przedsiębiorców i absolwentów na każdym etapie drogi związanej z karierą zawodową – dodał.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że cele programu Inteligentny Start wpisują się w realizowaną przez MSZ ideę dyplomacji ekonomicznej. Program ułatwi polskim przedsiębiorstwom zatrudnienie polskich obywateli lub osoby o polskich korzeniach, znające kulturę i język kraju, w którym działają lub zamierzają działać nasze firmy. Fundatorami projektu są krajowe przedsiębiorstwa, mające doświadczenie w promowaniu przedsiębiorczości także poza granicami.

Więcej informacji o fundacji na www.inteligentny-start.org

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.06.2014, 21:10
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ