Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Aby zakupić bilet w formie bezgotówkowej, wystarczy użyć karty płatniczej, aplikacji typu Google Pay lub Android Pay na smartfonach, czy innych urządzeń z funkcją płatności zbliżeniowych, takich jak opaska czy zegarek. Rozwiązanie to będzie działać równolegle z Częstochowską Kartą Miejską.
- Sukcesywnie chcemy ułatwiać dostępność sprzedaży biletów także z wykorzystaniem nowych technologii. Jest to bardzo ważne szczególnie w czasie ograniczeń pandemicznych. Podróżowanie komunikacją miejską z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pozostaje wciąż bezpieczną formą przemieszczania się, dlatego zależy nam na wprowadzaniu rozwiązań, które będą do tego zachęcać i ułatwiać korzystanie z autobusu i tramwaju – mówi prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.
Bezgotówkowe terminale umożliwiają zakup biletów jednorazowych miejskich i podmiejskich. MPK planuje rozszerzenie systemu o sprzedaż biletów czasowych i weekendowych. Obecnie z formy bezgotówkowej można korzystać na pokładach 22 pojazdów w taborze miejskiego przewoźnika (12 autobusów MAN i 10 tramwajów Twist 2.0). Zakup biletów przebiega intuicyjnie, a sama transakcja jest błyskawiczna. Do sprawdzania biletów wykorzystane będą bezpieczne, nowoczesne terminale kontrolerskie (w przypadku braku ważnego biletu, opłatę dodatkową można uiścić również kartą płatniczą).
Za dostarczenie i uruchomienie systemu odpowiadają polskie firmy: R&G Plus w zakresie systemu kasownikowego oraz Bee-Tech przy współpracy z Exorigo-Upos w obszarze systemu płatniczego. Agentem rozliczeniowym przetwarzającym transakcje kartami bankowymi jest Elavon.
Na podstawie informacji Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu/ MPK Częstochowa
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.11.2020, 13:32 |
Źródło informacji | Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Raport o liczbie stron WWW w Polsce
- 08.05.2025, 15:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nazwa.pl
-
Image
Innowacje, technologie, maszyny i nauka na targach ITM INDUSTRY EUROPE w Poznaniu
- 08.05.2025, 13:15
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Grupa MTP
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ