Newsletter

Nauka i technologie

Ełk: Kolejne startupy inkubują się w ełckim PNT

08.01.2023, 22:29aktualizacja: 08.01.2023, 22:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ełk
Fot. UM Ełk
W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku od 1 stycznia rozpoczął się proces inkubacji 7 firm, które wzięły udział w VI rundzie Startup Heroes. Każda z nich otrzymała wsparcie w postaci pomocy de minimis o wartości ok. 94 000 zł.

Nabór do VI rundy Startup Heroes trwał do 31 października 2022r. W tym czasie wpłynęło ponad 270 wniosków. Po ocenie formalnej i merytorycznej do następnego etapu (Panel Ekspertów) dostało się 50 wniosków.

Panel Ekspertów, który odbył się w grudniu wyłonił 22 najlepsze pomysły, które trafiły do inkubacji w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku (7) i Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego (15).

Wniosek do projektu Startup Heroes mogła złożyć każda osoba fizyczna lub zespół osób składający się z osób fizycznych, która/które zgłosiły w trakcie naboru pomysł na innowacyjny biznes, wpisujący się w branże: ICT, ekoenergetyka, zdrowa żywność. Zgłaszane pomysły biznesowe musiały posiadać charakter innowacji na poziomie co najmniej krajowym.

29 grudnia 2022 r. odbyło się podpisanie umów inkubacji. Po podpisaniu umów rozpoczął się proces inkubacji. W PNT w Ełku zaczęło inkubację 7 firm, każda z nich otrzymała wsparcie w postaci pomocy de minimis o wartości ok. 94 000 zł.

Przykładowe rodzaje wsparcia w projekcie:
– powierzchnie biurowe (coworking),
– warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych,
– doradztwo księgowe, prawne, podatkowe,
– podstawowe wsparcie marketingowe, portfolio,
– szkolenia pitchingowe.

Oferowane jest również wsparcie:
– techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne, wzornicze,
– w obszarze zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu.
– dot. analiz potrzeb klienta.
– dot. projektowania graficznego, tworzenia nazw i znaków firmowych.
– w obszarze ochrony praw własności przemysłowej.

Wszystko pod opieką indywidualnego menagera inkubacji.

Jak przebiega inkubacja?
•    Inkubacja to okres intensywnej pracy nad rozwinięciem swojego pomysłu do fazy MVP.
•    W trakcie inkubacji startup bierze udział w szkoleniach i warsztatach oraz korzysta z doradztwa księgowego, prawnego, patentowego i podatkowego.
•    Każdy z uczestników inkubacji otrzyma wsparcie rozwoju projektu za pomocą kompleksowego programu inkubacji przygotowującego firmy typu startup do wejścia na rynek.

Po zakończonym procesie, Manager Inkubacji przygotuje raport z inkubacji. Raport ten jest zapisem historii rozwoju startupu od rozpoczęcia inkubacji do jej końca oraz postępów, jakie zostały wykonane przez zespół.
Każdy startup, który ukończy inkubacje w PNT w Ełku staje przed szansą pozyskania miliona złotych z PARP na dalszy rozwój innowacyjnego pomysłu.

Startupy, które inkubują się w PNT w Ełku:
1.      WODA Sp. z o.o. - Bioreaktor Algator - domowe urządzenie do hodowli alg. Algator pozwala samodzielnie hodować algi w domu, na własny użytek.
2.      ESTATOCRM Sp. z o.o. - Estato.pl to narzędzie usprawniające zarządzanie pośrednictwem nieruchomościami i działanie polskich agencji nieruchomości, o rozszerzonych możliwościach analizy rynku, poprzez autorskie algorytmy sztucznej inteligencji, pozwalające oszacować wartość nieruchomości i dopasować ofertę do nabywcy.
3.      CONNECT IQ Sp. z o.o. - Przedmiotem pomysłu jest system do monitorowania i predykcji zdarzeń (dalej System lub Produkt) na maszynach i liniach technologicznych zlokalizowanych w przedsiębiorstwach produkcyjnych (dalej Fabryka).
4.      INFOMAP Sp. z o.o. - Pomysł polega na stworzeniu uniwersalnej mobilnej aplikacji dla geodetów, która umożliwi wykorzystanie potencjału smartfonów podczas codziennej pracy w terenie.
5.      UHURA BIONICS Sp. z o.o. - Projekt polega na stworzeniu sztucznej, bionicznej krtani dla osób z uszkodzonym głosem. Urządzenie przyjmie postać eleganckiej opaski na szyję połączonej z pierścieniem w roli kontrolera oraz kompaktowego wzmacniacza głośnikowego.
6.      GOOD SPIRITS COMPANY Sp. z o.o. - Polskie Naturalne Napoje Bezalkoholowe. Celem jest wyprodukowanie po raz pierwszy w zrównoważony sposób naturalnego napoju bezalkoholowego (0%) bez cukru w Polsce, a docelowo zmiana nawyków społecznych związanych z piciem alkoholu przez Polaków.
7.      WORKATIONSPOT Sp. z o.o. - Pomysł biznesowy to stworzenie Integratora: platformy rezerwacyjnej online, integrującej certyfikowane, dedykowane workation miejsca turystyczne o podwyższonym standardzie w całej Polsce oraz integrującej grupę osób, dla których workation to pewien styl życia.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.01.2023, 22:29
Źródło informacji Ełk
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ