Newsletter

Nauka i technologie

GoodWe udowadnia niezawodność dzięki instalacji fotowoltaicznej o mocy 80 MW zlokalizowanej w chińskiej prowincji Gansu

25.07.2022, 08:36aktualizacja: 25.07.2022, 08:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

GoodWe
GoodWe

DUNHUANG i ZHANGYE, Chiny, 25 lipca 2022 r. /PRNewswire/ -- Z uwagi na fakt, że Chiny aktywnie dążą do wdrożenia agendy dekarbonizacji prowadzącej do przejścia do 2060 r. na gospodarkę bezemisyjną, coraz bardziej istotne staje się przyspieszenie tempa wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ekologicznych technologii i modeli biznesowych. W dążeniu do zrealizowania tej wizji realizowane są nowe i innowacyjne instalacje solarne gwarantujące niezawodne i czyste źródła energii. GoodWe, czołowy światowy dostawca falowników fotowoltaicznych, w znaczącym stopniu zasiliło instalację fotowoltaiczną o mocy 80 MW, zlokalizowaną w chińskiej prowincji Gansu.

Prowincja Gansu, ważny hub położony wzdłuż pierwotnych granic Jedwabnego Szlaku, od starożytności stanowi ośrodek wymiany handlowej i kulturowej między Wschodem i Zachodem. Niegdysiejsza perła szlaku handlowego ponownie rozkwita dzięki nowej chińskiej Inicjatywie Pasa i Drogi. Najnowsza instalacja fotowoltaiczna, obejmująca położone w prowincji Gansu miasta Dunhuang i Zhangye, niewątpliwie przyczynia się do odrodzenia tego obszaru, zwłaszcza w kontekście ochrony środowiska i rozwoju gospodarczego.

Klimat miasta Dunhuang, położonego na granicy rozległej pustyni Gobi, charakteryzuje się długą roczną ekspozycją słoneczną, suchym powietrzem, wysokimi temperaturami i wszechobecnym zapyleniem. Tak trudne warunki środowiskowe stanowią źródło dużego zapotrzebowania na zaawansowane i wydajne technologie solarne. W przedmiotowej instalacji zastosowano 356 zestawów opartych na sprawdzonej, przełomowej technologii i udokumentowanej wydajności falowniki GoodWe GW225K-HT zapewniające moc średnioroczną wynoszącą 186,84 milionów kWh oraz znaczące ograniczenie emisji dwutlenku węgla na poziomie 142 800 ton.

Jako światowy lider w produkcji falowników fotowoltaicznych i systemów składowania energii GoodWe nieprzerwanie pracuje nad innowacjami technologicznymi. Dzięki ciągłym inwestycjom w elektrownie naziemne i wielkoskalowe bazy energii GoodWe zyskało sobie renomę wśród wciąż rosnącej rzeszy klientów i bez wątpienia może odegrać kluczową rolę w rozwoju rynków solarnych oraz umożliwić wielu miastom i obszarom skorzystanie z dobrodziejstw odnawialnej czystej energii.

GoodWe

GoodWe to światowy lider w produkcji falowników fotowoltaicznych i rozwiązań służących składowaniu energii oraz spółka notowana na Szanghajskiej Giełdzie (kod giełdowy: 688390).

W ponad 100 miastach i regionach zastosowano łącznie ponad dwa miliony falowników i systemów o mocy 356 W, a falowniki solarne produkcji GoodWe wykorzystano do budowy instalacji przydomowych, komercyjnych, przemysłowych i wielkoskalowych o mocy od 0,7 kW do 250 kW. Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej goodwe.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1857280/80MW_PV_Project_Gansu_Province_China.jpg

Źródło: GoodWe

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.07.2022, 08:36
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.