Newsletter

Nauka i technologie

Kennametal wprowadza przełomowe innowacje

02.12.2022, 09:35aktualizacja: 02.12.2022, 09:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kennametal Metal Cutting
Kennametal Metal Cutting
Nowe i ulepszone produkty oznaczają większe możliwości w zakresie cięcia metalu i zapewnią klientom jeszcze doskonalsze efekty obróbki.

PITTSBURGH, 2 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Firma Kennametal rozszerzyła ofertę narzędzi i rozwiązań do cięcia metalu z serii Innovations o nowe produkty, które zapewnią klientom maksymalną wydajność i produktywność obróbki metalu o różnorodnych zastosowaniach, od pojazdów elektrycznych i branży kosmicznej po inżynierię ogólną.

Każdy produkt z jesiennej oferty ma ulepszone funkcje i wysoką wydajność, która pozwala klientom sprostać najcięższym wyzwaniom związanym z obróbką metalu:

Ofertę modułowych systemów wiertarskich KenTIP™ FS rozszerzono o wiertła z rowkami prostymi do zastosowań statycznych w tokarkach i wiertła z rowkami prostymi do wiercenia i wykonywania pogłębień stożkowych ze stojakami. Ponadto system wyposażono w płytki KenTIP FS GTP o wszechstronnych zastosowaniach z wierzchołkami wierteł GOdrill™. GOtip jest jedyną płytką w systemie KenTIP FS stworzoną do wiercenia w różnych materiałach i doskonale sprawdzi się u klientów poszukujących jednego narzędzia do obróbki różnych elementów przy nawiercaniu otworów o średniej i dużej wielkości.

Wiertła z węglików spiekanych w wysokowydajnym systemie Kenna Universal™Drill zostały ulepszone. Ulepszone wiertła obejmują serię B979 klasy KCU15A do wiercenia 12xD, które można stosować bez wiertła pilotującego do różnych materiałów. Ponadto system został uzupełniony o wiertła stopniowe serii B73* klasy KCU15 do wiercenia rdzeniowego otworów w typowych rozmiarach gwintów.

Jeśli chodzi o wysoką wydajność rozwiercania stali i żeliwa, nowe narzędzie KenReam™S zapewnia najwyższy wskaźnik usuwania metalu w zastosowaniach do rozwiercania powierzchni gładkich i otworów w stali i żeliwie. Wyjątkowy projekt zapewnia niezawodność procesu obróbki i jednolitą jakość nawierceń.

Zaprojektowaną z myślą o dynamicznym frezowaniu o niskim zazębieniu promieniowym i pełnej długości cięcia serię KOR™ rozszerzono o KOR™ 5DA do frezowania aluminium o długości cięcia 5xD.

Rewolucyjny system modułowy Duo-Lock™ do zastosowań we frezach walcowo-czołowych z węglików spiekanych łączy w sobie wysoką dokładność bicia i powtarzalność długości przy zachowaniu maksymalnej stabilności, co czyni z niego precyzyjne i praktycznie niezniszczalne narzędzie. Seria zapewnia produktywność charakteryzującą serię do frezów walcowo-czołowych HARVI™ I TE oraz modułowość systemu Duo-Lock.

Rozszerzona oferta modułowych wytaczadeł z interfejsami chłodzenia wewnętrznego i ząbkowanymi została zaprojektowana z myślą o mocniejszym łączeniu i większej dokładności, z możliwością wiercenia nawisu do 4xD.

Do obróbki metali lekkich lub średnich lub obróbki zgrubnej stali i stali nierdzewnej system do frezowania czołowego Dodeka™Mini45 został rozszerzony o cztery nowe kształty, które zapewniają idealne kąty prowadzenia, odpowiednie formowanie się wiórów i kształt płytek bez karbów.

Więcej informacji o tych zaawansowanych narzędziach można znaleźć na stronie Kennametal Innovations.

Kennametal

Przez ponad 80 lat jako lider technologii przemysłowej Kennametal Inc. zapewnia klientom produktywność dzięki materiałoznawstwie, narzędziom i rozwiązaniom odpornym na zużycie. Klienci z branży lotniczej i kosmicznej, robót ziemnych, energetyki, inżynierii ogólnej i transportu zwracają się do Kennametal, aby pomóc im w produkcji z odpowiednią precyzją i wydajnością. Każdego dnia około 8600 pracowników pomaga klientom w ponad 60 krajach zachować konkurencyjność. W roku finansowym 2021 r. Kennametal wygenerował około 1,8 mld USD przychodów. Więcej informacji na stronie www.kennametal.com. Obserwuj @Kennametal na Twitterze, Instagramie, Facebooku, LinkedIn i YouTube.

Zdjęcie: https://mma.prnewswire.com/media/1958195/129609_22_KMT_Fall_Innovation_Social_Post_2500x2500.jpg

Źródło: Kennametal Metal Cutting

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.12.2022, 09:35
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.