Newsletter

Nauka i technologie

Konferencja prasowa PISM "Polacy o atomie"

19.08.2014, 16:57aktualizacja: 19.08.2014, 16:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Najnowsze badania opinii publicznej, przeprowadzone na zlecenie Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, wskazują, że zdecydowana większość Polaków pozytywnie odnosi się do planów budowy elektrowni jądrowej.

Ponadto, właśnie teraz program polskiej energetyki jądrowej zaczyna wkraczać w decydującą fazę. Po formalnym przyjęciu programu przez rząd Donalda Tuska w styczniu br. tempo prac nabrało przyspieszenia. Na początku 2015 r. inwestor zapowiada ogłoszenie przetargu m.in. na dostawcę technologii, generalnego wykonawcę i partnera strategicznego projektu. Jednocześnie projekt polityki energetycznej Polski do 2050 r., ogłoszony właśnie przez Ministerstwo Gospodarki, zakłada znaczny udział atomu w bilansie energetycznym.

Z kolei  narastający konflikt między Rosją a Ukrainą sprawia, że coraz więcej Polaków zaczyna obawiać się o bezpieczeństwo militarne i gospodarcze własnego państwa. Na znaczeniu zyskują działania wzmacniające niezależność energetyczną kraju, przede wszystkim rozwój odnawianych źródeł energii oraz energetyki jądrowej.

Powstanie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce cieszy się poparciem ponad połowy społeczeństwa, które uważa, że jest to atrakcyjny i sprawdzony sposób pozyskiwania energii.

W konferencji udział wezmą:

  • Katarzyna Włodek-Makos, Zastępca Dyrektora, Biuro Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, PGE EJ 1 Sp. z o.o.
  • Marcin Ciepliński - Dyrektor Departamentu Energetyki Jądrowej, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.,
  • Aleksandra Gawlikowska-Fyk - Kierownik Projektu "Energia", PISM,
  • Tomasz Nowacki - Zastępca Dyrektora Departament Energetyki Jądrowej, Ministerstwo Gospodarki,
  • Zuzanna Nowak - Analityk, PISM.

Data: 25.08.2014, godz. 11.00

Miejsce: Warszawa, Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8

RSVP:

e-mail: centrumprasowe@pap.pl

tel. (22) 509 24 82, 509 24 56

Akredytacje będą wydawane tylko i wyłącznie aktywnym zawodowo dziennikarzom na podstawie ważnej legitymacji prasowej lub zaświadczenia o współpracy z redakcją. Do wydania akredytacji nie wystarcza przynależność do związku bądź stowarzyszenia dziennikarskiego.

Zapraszamy na konferencję prasową, gdzie przedstawione zostaną szczegółowe wyniki badań. Będzie to też okazja do debaty o postępach w programie polskiej energetyki jądrowej.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.08.2014, 16:57
Źródło informacji PISM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ