Newsletter

Nauka i technologie

Mazowieckie: otwarto Multidyscyplinarne Centrum Badawcze UKSW

28.10.2022, 14:46aktualizacja: 28.10.2022, 14:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

UKSW
UKSW
Przy wsparciu 55 mln zł z unijnej dotacji w Dziekanowie Leśnym powstało Multidyscyplinarne Centrum Badawcze UKSW w dziedzinie nauk cyfrowych – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Nowe centrum zajmie się tworzeniem i wprowadzaniem nowatorskich rozwiązań technologii cyfrowych w gospodarce.

Nowe Multidyscyplinarne Centrum Badawcze (MCB) w Dziekanowie Leśnym to ośrodek badawczy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zadaniem jest tworzenie i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań technologii cyfrowych w gospodarce. MCB ma w jednym miejscu zgromadzić specjalistów m.in. od Data Science, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, cyberbezpieczeństwa czy nauk medycznych.

Projekt utworzenia Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego o wartości blisko 89 mln zł otrzymał unijne wsparcie w kwocie 55 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-20.

"Budowa nowoczesnego i znakomicie wyposażonego Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego to bardzo potrzebny i wyczekiwany projekt. Otworzy on z pewnością nowy rozdział w historii działalności Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i sprawi, że podniesie się prestiż uczelni i konkurencyjność na arenie międzynarodowej. Centrum jest dopasowane do potrzeb zaawansowanej technologii i pozwoli na prowadzenie nowatorskich badań, prac naukowych i rozwojowych na konkurencyjnym poziomie" – powiedział cytowany w komunikacie marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Projekt był realizowany od 2017 roku. Na obszarze 1,2 ha powstały dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej 5190 m2. W obiektach prowadzone będą prace badawcze w 13 wysokospecjalistycznych laboratoriach, m.in. Laboratorium druku 3D, Laboratorium cyberbezpieczeństwa, Laboratorium systemów łączności czy Laboratorium symulatora sferycznego i symulacji wizualnej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.10.2022, 14:46
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.