Newsletter

Nauka i technologie

MC: Konsultacje społeczne na PGE Narodowym (komunikat)

21.06.2024, 09:11aktualizacja: 21.06.2024, 09:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Cyfryzacji informuje:

20 czerwca 2024 roku, PGE Narodowy w Warszawie stał się miejscem intensywnej debaty na temat przyszłości cyfrowej Polski. Ministerstwo Cyfryzacji zorganizowało szeroko zakrojone konsultacje społeczne, które zgromadziły setki ekspertów oraz liderów branży technologicznej. W trakcie całodniowego spotkania uczestnicy mieli możliwość wymiany poglądów, które dotyczyły kluczowych aspektów cyfryzacji państwa.

"To niezwykle budujące widzieć tak wielu obywateli zainteresowanych przyszłością cyfrowej Polski. Dzięki waszemu aktywnemu udziałowi i cennym uwagom, możemy lepiej dostosować nasze działania do rzeczywistych potrzeb społeczeństwa. Wasze opinie i sugestie są kluczowe w kształtowaniu polityki, która nie tylko nadąża za postępem technologicznym, ale przede wszystkim jest odpowiedzią na codzienne wyzwania obywateli" – powiedział wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. "Jestem wdzięczny za każdą sugestię, każdą opinię, bo to one pomagają nam budować solidne fundamenty przyszłości naszego kraju" - dodał.

Agenda wydarzenia obejmowała szeroki zakres tematów – od cyberbezpieczeństwa, przez nowoczesne technologie, aż po kwestie związane z łącznością i zarządzaniem danymi. Całość była również transmitowana online, co pozwoliło na uczestnictwo jeszcze większej liczbie osób.

Więcej informacji oraz link do wszystkich transmisji jest dostępny na naszej stronie: https://www.gov.pl/web/konsultacje-spoleczne-mc

Zebrane podczas konsultacji uwagi i pomysły zostaną teraz szczegółowo przeanalizowane i uwzględnione w dalszych pracach nad strategią cyfryzacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jls/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.06.2024, 09:11
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ