Newsletter

Nauka i technologie

MCKPRM: IGF 2021 – odliczamy! (komunikat)

31.03.2021, 14:08aktualizacja: 31.03.2021, 14:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Media - Cyfryzacja KPRM informuje:

IGF 2021 – odliczamy!

Dokładnie za 250 dni w Katowicach rozpocznie się Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ - Forum Zarządzania Internetem (IGF 2021). Na Śląsku zapadną najważniejsze decyzje związane z przyszłością internetu.

6-10 grudnia 2021 roku – warto zapisać tę datę w kalendarzu. To właśnie wtedy w Katowicach odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ, a Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata. Głos w debacie może jednak zabrać każdy. Bardzo na to liczymy!

Wspólna sieć

Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF – Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.

W dyskusję włączają się m.in. przedstawiciele państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

- ONZ docenił nasze działania na arenie międzynarodowej. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem organizowanego przez ONZ Szczytu Cyfrowego. I to w Polsce będziemy wspólnie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości globalnej sieci - jego rozwoju i dalszego działania - mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Szczyt Cyfrowy ONZ będzie miejscem otwartej i realnej debaty. Hasło tegorocznej konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet), czyli wolny, niepodzielny, wspólny internet, rozumiany jako sieć łącząca wszystkich użytkowników w jedną społeczność - dodaje.

Zgłoś temat

- Podczas Szczytu Cyfrowego ONZ w Polsce poruszane będą globalne tematy związane m.in. z cyberbezpieczeństwem, sztuczną inteligencją, prywatnością w sieci i dostępem do internetu. W Europie dostęp do sieci jest dobry, jednak w skali świata - aż połowa populacji nie ma do niego dostępu - mówi Krzysztof Szubert, pełnomocnik Rzeczypospolitej Polskiej ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

O czym jeszcze będą rozmawiać uczestnicy IGF? To zależy także od każdego z nas! Macie niepowtarzalną szansę wpływu na program tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ. Wystarczy zaproponować temat.

- Dzień „zero” to wydarzenia poprzedzające IGF i idealne miejsce dla polskich partnerów. Jak będzie wyglądał? To zależy tylko od nas. Zachęcam polskie firmy, organizacje i instytucje, aby zgłaszały swoje pomysły. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu może to być prawdziwie polski dzień na Szczycie Cyfrowym ONZ – wyjaśnia Krzysztof Szubert.

Możecie zgłosić propozycje warsztatów, paneli, wydarzeń. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź stronę Szczytu Cyfrowego www.igf2021.pl

Widzimy się w Katowicach za 250 dni!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.03.2021, 14:08
Źródło informacji mc
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ