Newsletter

Nauka i technologie

Moduły typu n produkowane przez Astronergy o mocy 154,4 MW posłużą do budowy największej w Europie elektrowni fotowoltaicznej TOPCon

07.03.2023, 10:15aktualizacja: 07.03.2023, 10:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Astronergy
PR Newswire/Astronergy

HANGZHOU, Chiny, 7 marca 2023 r. /PRNewswire/ -- Do Niemiec dostarczono moduły fotowoltaiczne TOPCon ASTRO N5 o łącznej mocy 154,4 MWdc, przeznaczone do realizacji największej w Europie elektrowni fotowoltaicznej TOPCon w Döllen (Brandenburgia).

Będąc pionierem w masowej produkcji modułów fotowoltaicznych TOPCon typu n, seria ASTRO N wzbudziła ogromne zainteresowanie na całym świecie po podpisaniu pierwszego projektu o mocy 355 MWdc w Australii. Elektrownia fotowoltaiczna w Döllen to kolejny krok w kierunku wprowadzenia technologii TOPCon typu n na rynek światowy przy wykorzystaniu serii ASTRO N5 firmy Astronergy.

Sfinansowana przez Grupę CEE i realizowana przez Antlike Solar instalacja fotowoltaiczna w Döllen będzie sprzedawać energię na zasadzie systemu PPA i ma na celu przejęcie części odpowiedzialności za stabilizację klimatu, obniżenie stawek energetycznych oraz niezależność energetyczną. Projekt fotowoltaiczny w Döllen jest obecnie jednym z największych w Niemczech parków fotowoltaicznych na otwartej przestrzeni.

Po podłączeniu do sieci w 2023 r. instalacja fotowoltaiczna będzie dostarczać ponad 150 000 MWh ekologicznej energii elektrycznej rocznie.

Detlef Schreiber, dyrektor generalny Grupy CEE, powiedział:

„Nowy park solarny w Döllen imponuje mocą nominalną 154,4 MWp i jednocześnie odzwierciedla potencjał energii odnawialnych jako centralnego elementu transformacji energetycznej”.

Szef działu projektów inwestycyjnych Astronergy na Europę, Timo Franz, dodał, że „CEE jest mocno zaangażowana w dostarczanie zielonej energii w całej Europie. Z przyjemnością wyposażyliśmy ją w nasze nowe wysokowydajne moduły fotowoltaiczne TOPCon typu n, zapewniając tym samym realizację tego projektu, jak również doceniając znaczenie zaufania, jakim obdarzono naszą jakość i partnerstwo”.

Astronergy

Należąca do Grupy CHINT, spółka Astronergy jest inteligentnym przedsiębiorstwem produkcyjnym koncentrującym się na modułach fotowoltaicznych. Założona w 2006 roku spółka jest jednym z pierwszych prywatnych przedsiębiorstw, które rozpoczęły działalność w branży fotowoltaicznej, a jej zasięg obejmuje ponad 140 krajów i regionów świata.

Astronergy dąży do osiągnięcia pozycji najbardziej konkurencyjnego dostawcy modułów fotowoltaicznych na świecie, realizując swoją misję tworzenia zrównoważonego i zeroemisyjnego świata dzięki energii słonecznej. Skupiając się na badaniach i rozwoju, produkcji i sprzedaży wysokowydajnych ogniw i modułów fotowoltaicznych z krzemu krystalicznego, firma niestrudzenie wprowadza na rynek wysokowydajne moduły serii ASTRO. Technologia dużych modułów sprawia, że zarówno wszystkie dwu-, jak i jednopłaszczyznowe jednostki z serii ASTRO mogą być doskonale stosowane we wszystkich instalacjach, takich jak elektrownie użytkowe, komercyjne i przemysłowe (C&I) systemy fotowoltaiczne oraz mieszkaniowe systemy fotowoltaiczne.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2015350/Key_visual_ASTRO_N_series_n_type_TOPCon_PV_modules.jpg

Źródło: Astronergy

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.03.2023, 10:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ