Newsletter

Nauka i technologie

Ostrowiec Świętokrzyski: Certyfikaty językowe dla uczniów ostrowieckich szkół

21.11.2022, 23:13aktualizacja: 21.11.2022, 23:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
197 uczniów odebrało z rąk Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego certyfikaty z języków: angielskiego i niemieckiego. To już kolejna edycja , w której ostrowiecka młodzież przystąpiła do państwowego egzaminu językowego.

Co roku miasto Ostrowiec Świętokrzyski, jako jedyne w Polsce finansuje uczniom w całości z budżetu miejskiego certyfikaty językowe. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zdawania egzaminu na miejscu co sprawia, że egzaminowani nie muszą jechać do dużego ośrodka miejskiego, aby tam podejść do egzaminu.

- Drodzy uczniowie, spotkaliśmy się tutaj dzięki waszej determinacji oraz wiedzy. Nauka języka obcego jest kluczowa z perspektywy naszego rozwoju. Żyjemy obecnie w jednej, wielojęzycznej, globalnej wiosce. Znajomość tylko ojczystego języka nie jest już wystarczająca, by się w niej odnaleźć.  Dziękuję wszystkim nauczycielom języków obcych za doskonałe przygotowanie naszej młodzieży – powiedział Prezydent.

Certyfikaty Cambridge English uznawane są przez ponad 20 000 organizacji na całym świecie, wśród których znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe. Z certyfikatem uczniowie mają dostęp do najlepszych uczelni na świecie i zwiększają swoje szanse na znalezienie lepszej pracy w Polsce i za granicą. W tym roku certyfikaty odebrało 197 uczniów. Od początku programem objętych zostało  1198 uczniów.

Warto wspomnieć, że finansowanie certyfikatów językowych to nie wszystko. Uczniowie ostrowieckich szkół mają przyznawane stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie. Wprowadzono dodatkową godzinę języka angielskiego, 2 godziny zajęć plastycznych, a także realizowane są dodatkowe zajęcia z matematyki i logicznego myślenia.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.11.2022, 23:13
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.