Newsletter

Nauka i technologie

Ostrowiec Świętokrzyski: Edukacja w oświatę zawsze się opłaca

16.07.2021, 18:54aktualizacja: 16.07.2021, 18:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Ostrowiec Świętokrzyski coraz częściej stawiany jest za wzór i przykład dobrych praktyk w zakresie edukacji i oświaty. Wprowadzane rozwiązania oraz realizowana od blisko siedmiu lat polityka inwestycji w oświatę przynosi już wymierne korzyści, a także spotyka się z dużym uznaniem i zainteresowaniem ze strony ostrowczan, innych samorządów, mediów branżowych oraz naukowców i wykładowców akademickich.

W ostatnich dniach również mieliśmy kilka realnych dowodów takiego zainteresowania. W tym tygodniu prezydent miasta Jarosław Górczyński został zaproszony do podzielenia się swoją wizją edukacji w kontekście polityki miejskiej oraz krajowej, na temat wyzwań, szans i zagrożeń w edukacji pokolenia dorastającego w dobie rewolucji przemysłowej 4.0.

Wywiad z prezydentem, który będzie elementem szerszej publikacji, która ukaże się jesienią tego roku był dr Krzysztof Głuc – dyrektor Departamentu Zasobów i Rozwoju na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Panowie rozmawiali o niezbędnych zmianach dla poprawy jakości rozwoju kompetencji Polaków w kontekście wyzwań przyszłości, w tym gospodarczych i społecznych. Ważnym aspektem rozmowy były również kwestie zarządcze, w tym właściwy system motywacyjny.

Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, że we współczesnym systemie edukacji niezwykle ważne jest kształtowanie umiejętności i postaw, które pozwolą młodym ludziom wieść w przyszłości godne życie.

- Obecnie po naszej stronie leży stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju młodych ludzi. Inwestycje w oświatę zawsze się zwracają , mimo, że dopiero długofalowo. Dobre przygotowanie młodzieży, to również bezpieczna jesień naszego życia – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – W Ostrowcu Świętokrzyskim stawiamy na budowanie kompetencji, stąd szereg projektów i inicjatyw temu służących. Finansowanie certyfikatów z języków obcych, dodatkowe zajęcia z matematyki i logiki oraz konkursy logiczno – matematyczno – biznesowe, otwarte popołudniami i w sobotę szkoły oferujące kreatywne spędzanie wolnego czasu, czy kontakt młodzieży z praktykami, w tym lokalnymi przedsiębiorcami to tylko nieliczne przykłady naszych działań.  Dbamy o wszechstronny rozwój uczniów, ale i nauczycieli, którzy kształcąc olimpijczyjków mogą liczyć na comiesięczny dodatek motywacyjny.

Prezydent, podobnie jak wielu polskich samorządowców zwrócił uwagę na zmniejszające się finansowanie edukacji z budżetu państwa i przenoszenie tej odpowiedzialności na lokalne wspólnoty. Podkreślił również wagę rozwoju sieci szkół zawodowych kształcących dobrze przygotowane do zawodu kadry, które są poszukiwane na lokalnych rynkach.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.07.2021, 18:54
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.