Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W ostatnich dniach również mieliśmy kilka realnych dowodów takiego zainteresowania. W tym tygodniu prezydent miasta Jarosław Górczyński został zaproszony do podzielenia się swoją wizją edukacji w kontekście polityki miejskiej oraz krajowej, na temat wyzwań, szans i zagrożeń w edukacji pokolenia dorastającego w dobie rewolucji przemysłowej 4.0.
Wywiad z prezydentem, który będzie elementem szerszej publikacji, która ukaże się jesienią tego roku był dr Krzysztof Głuc – dyrektor Departamentu Zasobów i Rozwoju na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Panowie rozmawiali o niezbędnych zmianach dla poprawy jakości rozwoju kompetencji Polaków w kontekście wyzwań przyszłości, w tym gospodarczych i społecznych. Ważnym aspektem rozmowy były również kwestie zarządcze, w tym właściwy system motywacyjny.
Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, że we współczesnym systemie edukacji niezwykle ważne jest kształtowanie umiejętności i postaw, które pozwolą młodym ludziom wieść w przyszłości godne życie.
- Obecnie po naszej stronie leży stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju młodych ludzi. Inwestycje w oświatę zawsze się zwracają , mimo, że dopiero długofalowo. Dobre przygotowanie młodzieży, to również bezpieczna jesień naszego życia – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – W Ostrowcu Świętokrzyskim stawiamy na budowanie kompetencji, stąd szereg projektów i inicjatyw temu służących. Finansowanie certyfikatów z języków obcych, dodatkowe zajęcia z matematyki i logiki oraz konkursy logiczno – matematyczno – biznesowe, otwarte popołudniami i w sobotę szkoły oferujące kreatywne spędzanie wolnego czasu, czy kontakt młodzieży z praktykami, w tym lokalnymi przedsiębiorcami to tylko nieliczne przykłady naszych działań. Dbamy o wszechstronny rozwój uczniów, ale i nauczycieli, którzy kształcąc olimpijczyjków mogą liczyć na comiesięczny dodatek motywacyjny.
Prezydent, podobnie jak wielu polskich samorządowców zwrócił uwagę na zmniejszające się finansowanie edukacji z budżetu państwa i przenoszenie tej odpowiedzialności na lokalne wspólnoty. Podkreślił również wagę rozwoju sieci szkół zawodowych kształcących dobrze przygotowane do zawodu kadry, które są poszukiwane na lokalnych rynkach.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 16.07.2021, 18:54 |
| Źródło informacji | Ostrowiec Świętokrzyski |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Popularność Cognex OneVision™ wzrasta wraz z coraz powszechniejszym stosowaniem systemów wizyjnych AI przez producentów na całym świecie
Klienci informują o szybszym wdrażaniu, poprawie przepustowości i nowych możliwościach współpracy.- 13.05.2026, 15:03
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Certyfikat kwalifikowany: jak uzyskać go bez wychodzenia z domu?
Jeszcze kilka lat temu uzyskanie kwalifikowanego e-podpisu wymagało wizyty w punkcie rejestracji i fizycznego potwierdzenia tożsamości. Dziś cały proces przeprowadzisz przez internet — w 30 minut, bez wychodzenia z biura. To realna zmiana dla firm zawierających umowy B2B, pracujących z partnerami zagranicznymi czy obsługujących zamówienia publiczne. Sprawdź, jakie metody zdalnej weryfikacji są dostępne, czym różnią się rozwiązania chmurowe od tradycyjnych kart kryptograficznych i kiedy bezpłatny podpis z mObywatel wystarczy, a kiedy konieczny jest pełnoprawny kwalifikowany e-podpis.- 12.05.2026, 14:19
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: cencert.pl
-
Infineon Startup Challenge 2026 puts humanoid robotics in the spotlight
- 11.05.2026, 15:09
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ