Newsletter

Nauka i technologie

Parlament Europejski chce bardziej ekologicznej i zrównoważonej turystyki

19.04.2021, 09:42aktualizacja: 19.04.2021, 09:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PE - kadr z filmu
PE - kadr z filmu
Europa jest najpopularniejszym celem podróży turystycznych na świecie. Parlament Europejski wzywa do opracowania planu, który sprawi, że turystyka będzie bardziej ekologiczna i zrównoważona, kiedy po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią powróci do naszego życia.

Europosłowie chcą nowych środków, które mają zmniejszyć wpływ sektora na klimat i środowisko. Nie chodzi tylko o hotele, restauracje, musimy zrozumieć cały łańcuch - przekonują.

Jednym ze sposobów na ekologiczne podróżowanie jest preferowanie turystyki wiejskiej lub agroturystyki i unikanie przeludnienia w popularnych regionach. PE proponuje rozszerzenie turystyki Ecolabel: programu, który certyfikuje przyjazne środowisku zakwaterowanie i operatorów turystycznych.

Zdecydowanie największym trucicielem w turystyce jest transport. Parlament chce, aby podróże koleją odegrały ważną rolę w uczynieniu turystyki w UE bardziej ekologiczną. Posłowie wzywają również do zwiększenia wsparcia UE dla przejścia na czystsze paliwa i alternatywne formy transportu.

Aby pobudzić ekologiczną odbudowę po pandemii, Parlament Europejski chce, aby kraje UE wspierały turystykę poprzez plany odbudowy i tymczasowe obniżenie podatku VAT dla tego sektora. PE przekonuje, że ponowne otwarcie powinno być częścią strategii UE walki z COVID-19, wraz z takimi krokami jak wspólny certyfikat szczepień.

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 19.04.2021, 09:42
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ