Newsletter

Nauka i technologie

Powiat Pilski: O problemach psychicznych dzieci i młodzieży podczas konferencji zdrowia

10.04.2023, 23:12aktualizacja: 10.04.2023, 23:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Popularyzacja wiedzy i zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży były tematem Powiatowej Konferencji Promocji Zdrowia zorganizowanej przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Pile.

W konferencji, która odbyła się w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile, uczestniczyli przedstawiciele gmin powiatu pilskiego, dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pielęgniarki medycyny szkolnej oraz wykładowcy i studenci Akademii Nauk Stosowanych w Pile.  

Uczestników powitał Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Świat dzieci i młodzieży nie zawsze jest kolorowy. Połowa zaburzeń psychicznych rozwija się jeszcze przed 14. rokiem życia. Zły stan zdrowia psychicznego w dzieciństwie i okresie dojrzewania uniemożliwia prawidłowy rozwój i funkcjonowanie w dorosłym życiu. Dlatego otworzyliśmy Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, aby wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom. Jest to przykład znakomitej współpracy, którą Powiat od ponad roku realizuje wspólnie z doświadczonymi partnerami: spółką CenterMed Poznań i Fundacją Ciszum, w ramach unijnego projektu wartego 7 mln zł. Ale wiedzę na ten temat należy mocno rozpowszechniać, dlatego temat dzisiejszego spotkania jest tak ważny - powiedział.

Podczas konferencji wysłuchano wiele profesjonalnych wykładów. O wpływie emocji dzieci na funkcjonowanie poznawcze opowiedziała Alina Drozdowicz z Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Pile. Julita Żybort z Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego przedstawiła temat depresji u nastolatków oraz traumy – co można zrobić w szkole. Temat przemocy rówieśniczej w szkole podjęła Joanna Kasprowicz - z Fundacji Ciszum z Poznania.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.04.2023, 23:12
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ