Newsletter

Nauka i technologie

Powiat Pilski: Patronacka umowa szkoły w Łobżenicy z lokalnym przedsiębiorcą

03.03.2023, 22:50aktualizacja: 03.03.2023, 22:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Zespół Szkół w Łobżenicy będzie współpracował z firmą SERWISPALET w Wiktorówku, w której uczniowie ze Szkoły Branżowej I Stopnia będą mogli odbywać zawodowe praktyki, a najlepsi otrzymać stypendium.

Trójstronne porozumienie o objęcie szkoły patronatem podpisali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich wicestarosta pilski, Mariola Nosek, dyrektor szkoły oraz Piotr Poziomski, właściciel firmy. Dzięki porozumieniu uczniowie będą mieli możliwość zdobycia nowych umiejętności, poznają specyfikę funkcjonowania zakładu, a w przyszłości także będą mogli zrealizować obowiązkowe przygotowanie do zawodu w formie praktyk u pracodawcy, a najlepsi absolwenci również podjąć pracę.

Firma deklaruje również wsparcie finansowe, inicjowanie konkursów i realizację różnych ciekawych działań dla uczniów. Najlepsi uczniowie szkoły branżowej będą mieli możliwość uzyskania stypendium.

- To dla wielu duża szansa. Nawet w tak niedużej szkole jak Wasza są dobre warunki do nauki i warto z nich korzystać – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Firma SERWISPALET w Wiktorówku istnieje na rynku od 2006 roku, prężnie się rozwija. Specjalizuje się w zakresie usług przerobu drewna i produktów drewnianych oraz drewnopochodnych. Głównym profilem działalności jest produkcja palet i opakowań przemysłowych orz ich dystrybucja.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.03.2023, 22:50
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.