Newsletter

Nauka i technologie

Powiat Pilski: Uczennica z I LO w Pile poleci na szkolenie NASA do USA

30.01.2024, 08:51aktualizacja: 30.01.2024, 08:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Zuzanna Kassner, uczennica klasy 2 c o profilu biologiczno-chemicznym I LO w Pile im. Marii Skłodowskiej-Curie w lipcu poleci na tygodniowe szkolenie kosmiczne NASA do Space&Rocket Center w Alabamie w Stanach Zjednoczonych! Tu szkoli się wielu astronautów.

To niebywały sukces naszej uczennicy, która od dawna wykazuje ogromne zdolności naukowe, pozyskuje granty i samodzielnie realizuje projekty badawcze. W grudniu ubiegłego roku uczestniczyła w programie warsztatów odbywających się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Były one  prowadzone w Instytucie Chemii Fizycznej PAN w Warszawie. Było to ogromne wyróżnienie bowiem z całej Polski wybrano tylko 20 licealistów. Nauczyciele wspierają Zuzannę w jej naukowych przedsięwzięciach i  jej pomagają.  

Wyjazd do USA na szkolenie NASA to więc kolejny i jeszcze większy sukces. Zuzanna Kassner znalazła się w 4-osobowym zespole zdolnych uczniów z całej Polski, którzy wygrali pierwszą polską edycję prestiżowego konkursu fundacji AI Worden "Endeavour" Scholarship.Finał odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, do którego spośród 200 chętnych zakwalifikowało się jedynie 20 osób. Uczniowie mieli do zaprojektowania i zbudowania prototyp lądownika księżycowego, ale liczyło się również planowanie i praca zespołowa.

- Gratuluję Zuzannie Kassner tego ogromnego sukcesu. To wybitnie zdolna i ambitna uczennica, która rozwija swoje naukowe pasje i nie boi się marzyć. Niech będzie wzorem dla innych uczniów.  Życzę Zuzannie, aby przeżyła wspaniałą przygodę w USA, odnosiła kolejne sukcesy i realizowała swoje plany i marzenia. Trzymam kciuki. Gratuluję również rodzicom tak wspaniałej i zdolnej córki. Na pewno jesteście z niej dumni – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.01.2024, 08:51
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ